Hantuchová postupuje na turnaji WTA

09. mája 2011, 22:58
Tip redakcii

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia v Ríme (Premier 5, dotácia 2 milióny USD, antuka vonku) nad takisto nenasadenou Bulharkou.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zdolala Bulharku Cvetanu Pironkovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zdolala Bulharku Cvetanu Pironkovú

Autor: TASR

Dvadsaťosemročná popradská rodáčka Hantuchová, momentálne 33. vo svetovom rebríčku, dosiahla v prvom dejstve priebežný obrat z 0:1 na 5:1, a hoci nezvládla úvodné podávanie na zisk tejto časti a ani nevyužila setbal na príjme v deviatej hre, v desiatom geme už nezaváhala. Hneď na začiatku druhého setu si zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka vytvorila náskok 2:0 a definitívne nastolila rozhodnutie brejkovou poistkou na 4:1. Súperka vzala poslednú reálnu nádej na obrat, keď v šiestej hre odvrátila jednu hrozbu straty servisu.

Hantuchová si medzi najlepšími 32 hráčkami v talianskej metropole zmeria sily s úspešnou z duelu medzi Estónkou Kaiou Kanepiovou nasadenou ako štrnástou a domácou držiteľkou voľnej karty Rominou Oprandiovou. Už teraz má v areáli Foro Italico záruku 70 bodov do renkingu a šeku na 10 575 USD.

O päť rokov od Hantuchovej mladšia Pironkovová figuruje na 36. pozícii v hodnotení a išlo o prvý vzájomný súboj. Bulharka vlani veľmi príjemne prekvapila prienikom do wimbledonského semifinále, ale odvtedy sa márne pokúša nadviazať na tento prenikavý výsledok.

Bývalá päťka systému Hantuchová hrá v Ríme jubilejný 10. raz a zatiaľ je jej miestnym maximom semifinále zo sezóny 2007. Vlani v 2. kole nestačila na hostiteľku Francescu Schiavoneovú, neskoršiu šampiónku z parížskeho grandslamového Roland Garros.

Dvojhra - 1. kolo:
Daniela Hantuchová (SR) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 6:4, 6:2 za 88 minút

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Hantuchová postupuje na turnaji WTA
SITA