VIDEO Horor počas hokejového zápasu: Kapitánovi farmy Arizony sa zastavilo srdce

22. novembra 2016, 14:30
Tip redakcii

Chvíle strachu a záchrana priamo na ploche. Kapitán hokejového klubu z AHL Tucson Roadrunners Craig Cunningham (26) pred zápasom s Manitbou Moose skolaboval priamo. Bývalému hráčovi NHL sa zastavilo srdce a o jeho záchrane rozhodovali sekundy. Lekári ho oživovali priamo na ľadovej ploche a previezli v kritickom stave do nemocnice.

Craig Cunningham.

Craig Cunningham.

Autor: Getty Images

V zámorí sa prikláňajú k dvom verziám príčiny nečakanému kolapsu lídra farmy Arizony Coyotes hrajúceho v NHL. Cunninghama postihol počas predzápasovej hymny pravdepodobne infarkt alebo náhla zástava srdca.

Vážnosť incidentu potvrdzuje to, že útočníka museli na ľade resuscitovať a okamžitým oživovaním mu obnovili činnosť srdca.


Záchrana Cunninghama priamo na ľade.
Foto: instagram

Následne bol Craig prevezený do nemocnice, kde sa naďalej nachádza v priamom ohrození života. „Je v kritickom, no stabilizovanom stave. Pri Craigovi je jeho rodina a dostáva tú najlepšiu starostlivosť aká je možná,“ vyjadril sa k hororovej situácii tréner Arizony Dave Tippett. „Naše modlitby a myšlienky sú stále s Craigom a jeho najbližšími,“ dodal generálny manažér Coyotes John Chayka.


Craig je na farme obľúbený.
Foto: instagram
Cunningham je lídrom Tucsonu, keď v 11 dueloch nazbieral 13 bodov a v NHL odohral 63 zápasov, v ktorých získal osem bodov. Okrem Arizony pôsobil aj v Bostone Bruins.

 
Autor: han, foto: Getty Images, youtube, instagram 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO Horor počas hokejového zápasu: Kapitánovi farmy Arizony sa zastavilo srdce
han
foto: Getty Images
youtube
instagram