Definitívny koniec snoubordistu Žideka?!

14. októbra 2011, 10:30
Tip redakcii

Prvý slovenský medailista zo zimnej olympiády v ére samostatnosti to má nahnuté. Snoubordista Radoslav Židek, ktorý zajtra oslávi 30 rokov, sa teraz venuje mladým športovcom a súťažné pretekanie je takmer istou minulosťou. Čo všetko tomu predchádzalo?

Odchod: Rado Židek
sa už na súťažné svahy
asi nevráti.

Odchod: Rado Židek sa už na súťažné svahy asi nevráti.

Autor: MARTIN DOMOK

Rok 2006

Rok Radoslava Žideka. Slovenský reprezentant vtedy dokázal niečo, čomu málokto veril. Na olympiáde v Turíne si vyjazdil v disciplíne snoubordkros striebornú medailu. Bola prvá v ére slovenskej samostatnosti od roku 1993 zo zimných olympijských hier. Vďaka tomu sa stal aj Športovcom roka 2006.

Najkrajší: Rok 2006 bol pre Žideka strieborný.
Foto: Tasr

Rok 2007

Pred prvým veľkým vrcholom po olympiáde mal medailové ambície. Na svetovom šampionáte vo švajčiarskej Arose skončil však v snoubordkrose 17., hoci bol po kvalifikácii na 2. mieste.

„Vo finále sa ide cez mŕtvoly. Niekto do vás ťukne a ste mimo hry. Je to nevyspytateľné. Nedá sa hovoriť o sklamaní, s týmto sa jednoducho musí žiť,“ povedal vtedy pre náš denník priamo v dejisku.

Roky 2008 – 2010

Osudový zlom v kariére snoubordistu nastal v septembri 2008. Na pretekoch v argentínskom Chapelcu sa vážne zranil a roztrhol si predný krížový väz v pravom kolene. Hneď potom absolvoval operáciu. Nasledovali zákroky v júni a auguste 2009, posledný v novembri 2010. Od poslednej operácie nepretekal.

Rok 2011

Dnes je len deň pred Radovou tridsiatkou, ale na návrat to nevyzerá. „Je to veľmi zlé. Nie je to len o väzoch, ale aj o chrupavke v pravom kolene. Pretekať zatiaľ nebudem, nešportujem, stálo by to veľa peňazí. Nehovorím, že je to koniec kariéry, ja to nepotrebujem ohlasovať. Pracujem, venujem sa mladým športovcom, mám čo robiť. To, či sa postavím na snoubord a kedy, vám neviem povedať,“ tvrdil včera Židek.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/LEONARD POPO VIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Definitívny koniec snoubordistu Žideka?!
Plus JEDEN DEŇ/LEONARD POPO VIČ