Slovenky čaká dôležitý zápas

20. februára 2010, 03:27
Tip redakcii

Slovenské hokejové reprezentantky absolvovali v piatok popoludní tréning v hale UBC Thunderbird Arena, kde ich v sobotu 20. februára čaká od 19.00 h miestneho času (už v nedeľu 21. 2. o 4.00 h SEČ) duel v skupine o 5. - 8. miesto olympijského turnaja vo Vancouveri proti Rusku.

Zverenky trénera Miroslava Karafiáta skončili v skupine na poslednom mieste.

Zverenky trénera Miroslava Karafiáta skončili v skupine na poslednom mieste.

Autor: TASR

Hlavný kormidelník Miroslav Karafiát má pri skladaní zostavy jediný problém, a to zdravotný stav jeho dcéry, obrankyne Ivety Karafiátovej. Kapitánku slovenského výberu trápia už od úvodného vystúpenia SR na ZOH 2010 proti Kanade zranené slabiny. "Dnes ma ešte čaká vyšetrenie, no budem robiť všetko pre to, aby som sa dala dokopy a zajtra mohla nastúpiť," povedala v piatok Iveta Karafiátová.

Duel proti "zbornej" bude pre Slovenky kľúčový z pohľadu ich celkového umiestnenia na vancouverských hrách. "Je to najdôležitejší zápas tohto turnaja, ide oveľa. Všetky by sme veľmi chceli hrať o 5. miesto," vyhlásila 21-ročná rodáčka z Bratislavy a pokračovala: "Jeden súboj sme s nimi odohrali ešte v príprave. Mali sme šance, neuznali nám dva góly a napokon sme prehrali 0:4. Verím, že teraz sa to nebude opakovať a my premeníme šance, ktoré nám súper poskytne. Dúfam, že to v sobotu dopadne inak ako v príprave."

Slovenky sa vo štvrtok stihli trochu odreagovať od povinností. Počas dňa navštívili stredisko Whistleri, kde boli povzbudiť biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, večer nechýbali v hľadisku haly Canada Hockey Place na zápase mužského turnaja Slovensko - Rusko. "Chalani nám ukázali, ako sa má hrať proti Rusku. Treba začať pomalšie a potom to vystupňovať. Dnes večer si ešte pozrieme na videu duel Rusiek s Číňankami, budeme mať rôzne rozbory. Dôležité tiež bude správne sa namotivovať a potom na ľade dať do toho všetko," uzavrela Iveta

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slovenky čaká dôležitý zápas
SITA