Plus JEDEN DEŇ vám ukáže, ako usporiť až 100 eur mesačne

16. októbra 2012, 08:00
Tip redakcii

Žijete z výplaty do výplaty a ušetriť nejaké to euro je pre vás nereálna predstava? Je na vine zlé hospodárenie alebo len naša pohodlnosť? Plus JEDEN DEŇ za vás vypátral najčastejšie omyly, ktoré nám zbytočne vyprázdňujú vrecká!

HOSPODÁRTE S ROZUMOM:
Pri výbere z bankomatu
potom nebudete zažívať šoky.

HOSPODÁRTE S ROZUMOM: Pri výbere z bankomatu potom nebudete zažívať šoky.

Autor: ROBO HOMOLA/Plus JEDEN DEŇ

Značkové veci za plnú cenu

Najčastejšou odpoveďou ľudí, ktorí milujú značkové oblečenie, je, že sa v ňom cítia lepšie. Rozumieme, tento status sa dá ťažko prekonať, preto vám odporúčame počkať si na výpredaje. Tie zimné sa začínajú už po Vianociach, letné zase s prvými júlovými dňami. A to je obdobie, keď máte ešte minimálne dve tretiny sezóny pred sebou.

„Mojím odporúčaním je vybrať si predajne, ktoré nie sú ďaleko od seba. Z letákov povyberať akciové ponuky výrobkov, ktoré NAOZAJ potrebujem a ísť nakupovať výhradne so zoznamom, ktorého sa budem držať. Keď to zvládnete, vyhrali ste,” zdôraznil Marek Dubravík zo spoločnosti Weidner Investments.
Úspora: niekoľko sto eur mesačne.

Poplatky v banke

Platíme prakticky za všetko, čo sa na našom účte „šuchne“. „Väčšinou stačí pár konzultácií s finančným poradcom alebo kamarátom, ktorý sa vyzná – a zrazu zistíte, koľko dokážete ušetriť,“ radí Marek Dubravík. „Napíšte si na papier, aké transakcie v banke bežne vykonávate. Možno zistíte, že tie isté služby vám vie poskytnúť aj niektorá z internetových bánk za nulový mesačný poplatok,“ dodal.
Úspora: cca. 15 eur mesačne

Zbytočné paušály

Že máte „super HD extra rozšírený balík“ káblovej televízie s plateným programom filmových premiér? Koľko filmov ste si za posledné tri mesiace takto pozreli? Neskončíte náhodou každý večer len pri prepínaní medzi slovenskými a českými stanicami? Úprimnými odpoveďami na tieto otázky prídete na to, že často platíte aj za to, bez čoho by ste sa zaobišli.
Úspora: min. 10 eur mesačne

Nevyužívané členstvá

Navštevujete fitnescentrum raz za dva týždne? Tak prečo si potom platíte celomesačné neobmedzené členstvo? Odporúčame vám pozorne si preštudovať cenník a možno prídete na to, že pri vašom tempe cvičenia viete ušetriť až niekoľko desiatok eur (v závislosti od fitnescentra a jeho polohy).
Úspora: až 40 eur mesačne

Zaujala vás táto téma? Viac sa dozviete už zajtra ráno v Teleráne po šiestej a siedmej hodine.

Najväčší požierači peňazí:

 • bankové poplatky
 • balená voda zo supermarketu
 • výrobky v malých baleniach
 • auto s vysokou spotrebou
 • značkové oblečenie
 • cigarety
 • predražený alkohol v nočných podnikoch
 • nakupovanie za plnú cenu
 • telenákupové a telemarketingové nachytávky
 • nevyužívané členstvá
 • príliš častá návšteva reštaurácie

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/rd 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Plus JEDEN DEŇ vám ukáže, ako usporiť až 100 eur mesačne
Plus JEDEN DEŇ/rd