Matovič opäť šokuje. Sympatizuje s názormi mafiánskeho bosa

21. júla 2016, 14:00
Tip redakcii

Toto si mohol odpustiť. Ťahún protestov, ktoré opozícia organizuje kvôli kauze Bašternák, Igor Matovič si servítku pred ústa dávať nezvykne. Tentokrát mal potrebu poukázať na slová muža, ktorého krvilačnosť má Slovensko ešte v živej pamäti. A medzi jeho fanúšikmi sa to veru nestretlo s pochopením.

Zaujala ho bývalá hlava podsvetia. Odsúdený mafiánsky bos Mikuláš Černák si odpykáva doživotný trest za múrmi väznice. Aj spoza mreží však sleduje dianie na Slovensku. V nedávnom exkluzívnom rozhovore, ktorý poskytol týždenníku PLUS 7 DNÍ objasnil aj to, ako vidí mafiu na Slovensku dnes. Jeho vyjadrenia neostali nepovšimnuté ani v poslaneckých radoch. Chytil sa ich opozičný líder Igor Matovič.

„Dnešná mafia je sofistikovanejšia a snaží sa eliminovať násilie, lebo len tak sa môže v pokoji venovať ekonomickým aktivitám a dlhodobo fungovať. Pri tejto odpovedi vám môžem hneď zodpovedať aj vašu otázku - kto je dnes bosom slovenského podsvetia. Bosom je takto fungujúci štát, ktorý má svojich kmotrov, takzvaných oligarchov. Ďalej to už poznáte, denne tu máme kauzy ako Gorila, Váhostav, Bašternákovci a podobne...“ odpovedal Černák na na otázku, kto dnes tvorí slovenské podsvetie.

Matoviča toto vyjadrenie zaujalo natoľko, že odpoveď bývalého mafiánskeho bosa uverejnil aj na svojej sociálnej sieti. „Potrebuje to nejaký komentár?,“ opýtal sa vo svojom statuse líder Obyčajných ľudí.Zdroj: Facebook

Nie každému sa však takéto prezdieľanie Černákovho názoru pozdávalo. „Že musíte na súčasnú situáciu poukazovať práve slovami vraha ??? .... to si nemôžete vybrať niekoho kto by bol pre ľudí - keď už nechcem povedať vzor - tak aspoň človek s morálnymi zásadami?,“ znela jedna z rozčúlených reakcií od Nadi. Matovič sa však bránil. „Práve na to som chcel ukázať, že aj mnohonásobný vrah dokáže pomenovať presný stav vecí - na rozdiel od ľudí, od ktorých by ste to očakávali a mlčia, respektíve ani nechápu, len prežívajú,“ snažil sa celú vec zachrániť poslanec. Ďalšia reakcia nenechala na seba dlho čakať. "Vrah ktorý ja zavretý 19 rokov s malou prestávkou ,,dokáže pomenovať presný stav vecí"? Zaujímavé," zamýšľa sa ďalší diskutujúci Peter.

 
Autor: vek 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Matovič opäť šokuje. Sympatizuje s názormi mafiánskeho bosa
vek