Mäso, mäso a mäso. Aj tak zvýšite svoju hladinu testosterónu

31. októbra 2016, 00:00

Nepovieme nič nové, ak tvrdíme, že testosterón je hormónom, ktorý robí muža mužom. Bez tohto pohlavného hormónu by ani jeden z mužov nemal dostatok svalovej hmoty, sexuálnej chute, dostatok sily a dobrej nálady. Prirodzená úroveň testosterónu u muža sa s narastajúcim vekom neustále znižuje. Ako zvýšiť hladinu testosterónu v mužskom tele aj vo vyššom veku? Na prekvapenie mnohých z nás je to okrem iného možné aj pomocou úpravy stravy. Mäso je v tomto smere rozhodujúcom potravinou, ktorá vám pomôže najviac. A nielen mäso...

Autor: PR článok

Prečo úprava stravy?  

V prípade testosterónu má obrovský význam hovoriť o strave a jej správnom zložení. Nie nadarmo sa hovorí, že ako vyzerá vaša strava, tak bude vyzerať aj vaše zdravie a testosterón v tele. Avšak nie vždy zdravé a najzdravšie musia byť aj najlepšie. V prípade podpory testosterónu existujú výnimky.

Čo ale pomôže najviac, je obmedziť cukry, presnejšie karbohydráty. Konkrétne by to mali byť potraviny ako napríklad cestoviny, chlieb, ochutené cereálie, dezerty, sladkosti a iné. Zabudnite na cukor v čo najväčšej miere a dosiahnete zlepšenie či už v celkovej váhe alebo aj v nálade. Na strávenie cukrov telo využíva známu látku inzulín. A čím viacej tejto látky máme v krvi, tak tým menej testosterónu budeme mať. V tomto smere sú aj navonok "zdravé" nízkotučné produkty veľmi nebezpečné, nakoľko sú bohaté na skryté cukry. Ale to nie je všetko. Cukor už môžeme nájsť úplne všade, kde by sme to vôbec nečakali. Z toho dôvodu odporúčame vždy pri kúpe sledovať etiky produktov a potravín.

Správna úprava stravy je teda veľmi dôležitá aj v súvislosti s podporou produkcie testosterónu vo svojom tele. Pozor však na tie správne látky a potraviny, aby ste si neprivodili skôr opačný efekt. A o ktoré sa jedná? 

Prečo vitamín A?  

Vitamíny zohrávajú významnú úlohu pri zvyšovaní úrovne testosterónu v tele. Obzvlášť dôležitým vitamínom pre optimálnu hladinu mužského pohlavného hormónu je práve vitamín A. A ten v nízkotučnej strave a potravinách určite nenájdete! Nájdete ho ale v mäse a mliečnych výrobkoch (v tých s vyšším obsahom tuku). Aj v uplynulých rokoch ťažko cvičiaci športovci prijímali práve tento vitamín ako základný prvok svojho jedálnička. Nebola to žiadna náhoda. Presne vedeli, čo tento vitamín dokáže v spojitosti so živočíšnymi tukmi. Že by viac energie a celkovej sily? A nielen to. 

Prečo mäso a mliečne výrobky?   

Určite pridajte do svojho jedálnička viac mäsa na podporu tvorby testosterónu. Mäso dodáva silu, energiu, obsahuje spomínaný vitamín A a preto podporí aj tvorbu testosterónu. Pri mäse uprednostnite hovädzie mäso, ktoré je bohaté na proteíny, ktoré udržiavajú vyššiu úroveň testosterónu v mužskom tele. Účinným pri tvorbe testosterónu je aj mäso z rýb. Tuniak je rybou, ktorá  najviac podporí tvorbu testosterónu v tele. Práve mäso z tuniaka obsahuje zinok a mastné kyseliny, čiže látky tiež rozhodujúce pri tvorbe testosterónu, ako aj udržiavania zdravých ciev, srdca a zároveň aj intímneho života.
Okrem mäsa nezabudnite na mliečne výrobky, nie však tie nízkotučné, ktoré neobsahujú veľa prospešných látok, skôr naopak. Možno to bude prekvapením pre mnohých, ale vyšší tuk v mlieku, či mliečnych výrobkoch znamená viac testosterónu. Vo všeobecnosti teda platí, že viac nasýtených tukov z rastlín a živočíchov je to pravé aj pre testosterón.

Olivový olej, vajce, vlašské orechy ...

Okrem mäsa, mlieka a mliečnych výrobkov, na podporu testosterónu v tele je dobrý aj olivový olej (najlepšie extra panenský). Rovnako je prospešný aj žĺtok z vajca a tiež aj vlašské orechy (tie sú bohaté aj na zdravý cholesterol).

Čo ešte zmeniť?

Potrebné je začať cvičiť a aktívne sa hýbať. Práve aktívny pohyb a cvičenie napomáhajú aj tvorbe testosterónu. V tomto smere je pozitívnym zistením, že pomôže akýkoľvek šport a pohyb, len nech je pravidelný a aktívny. Najlepšie taký, v ktorom dokážete vynikať a ktorý vás baví najviac.

Testosterón v tabletkách ...   

Ak však nechcete nič podceniť, dnes je k dispozícii aj prírodný testosterón v tabletkách. Ten vám zabezpečí okrem optimálnej úrovne testosterónu v tele aj podporu potencie hoci aj vo vyššom veku. Nie je nič krajšie a príjemnejšie, ako fungujúci intímny život s partnerkou, hoci ste už v tých najlepších rokoch. Úprava stravy je síce pekná vec, ako aj cvičenie, či aktívny pohyb, no pre mnohých z nás je to ťažko realizovateľné. A práve preto je oveľa jednoduchšie si testosterón zvýšiť prírodnými prípravkami na erekciu.

 
Autor: PR článok
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mäso, mäso a mäso. Aj tak zvýšite svoju hladinu testosterónu
PR článok