Porucha erekcie ako varovný prst. Nepodceňujte ju!

28. novembra 2016, 00:00

Niektorí muži vo vyššom veku automaticky prijímajú problémy s erekciou ako bežnú vec. Porucha erekcie má byť však iba znamením, že niečo nie je v poriadku so zdravím. Občasné zlyhanie v posteli sa stane každému mužovi a je to normálna vec. Ak sa však tieto problémy objavujú pravidelne a trvajú už viac ako 6 mesiacov, treba hovoriť o vážnejších poruchách erekcie, respektíve o erektilnej dysfunkcii. Tieto problémy môžu vznikať kvôli viacerým príčinám. Čo všetko a aké choroby môžu signalizovať problémy s erekciou u muža?

Autor: PR článok

Najčastejšie príčiny problémov s erekciou...

S akými najčastejšími príčinami porúch erekcie sa môže každý muž počas svojho života stretnúť? Ako prvé je to stres a vyčerpanosť. Áno, práve vyššie dávky stresu vedúce až k totálnej vyčerpanosti muža, môžu vyvolávať problémy s erekciou (v tých najhorších prípadoch aj problémy s potenciou). Psychické problémy ako napríklad depresia, stavy úzkosti a častá nespokojnosť, toto všetko neprospieva žiadnemu mužovi. Psychika a tiež aj kvalita erekcie, či potencie budú týmito nepriaznivými vplyvmi silno poznačené.
Druhou častou príčinou poruchy erekcie sú choroby vedúce k zhoršeniu zdravotného stavu muža. V tomto smere sú najviac rizikové choroby ako vysoký krvný tlak (hypertenzia), cukrovka (diabetes), srdcovo-cievne ochorenia, zvýšená telesná hmotnosť (nadváha až obezita), problémy so zväčšenou prostatou a tiež aj ochorenie obličiek.
K poruche erekcie tiež prispieva aj nevhodný životný štýl respektíve nesprávny spôsob žitia a stravovania. Obzvlášť nebezpečnými pre každého muža je časté a silné fajčenie, pitie alkoholických nápojov, absencia ovocia a zeleniny v strave, nedostatok aktívneho pohybu a športovania.
Užívanie rôznych druhov liekov môže nepriaznivo vplývať na mužskú erekciu a potenciu. Najviac rizikovými sú lieky na srdce, vysoký krvný tlak, či na obezitu respektíve zvýšený cholesterol.

Čo sa zmenilo? 

Aby sme boli čo najobjektívnejší v tomto smere, je potrebné ešte doplniť, že v uplynulom období sa zistilo, že niektoré tvrdenia, ktoré doteraz platili v súvislosti s hlavnými príčinami vzniku porúch erekcie a potenciu, už nemusia platiť zakaždým a u každého muža. Donedávna bolo prezentované, že až 90 percent všetkých problémov a porúch s erekciou sa spája iba so psychickými problémami a ťažkosťami (čiže s pravidelným stresom, ktorý vedie až k mužskej vyčerpanosti). Najnovšie výskumy však prezentujú niečo úplne iné. Podľa nich len 20 percent všetkých porúch erekcie je zapríčinených zhoršenou psychikou muža. Zvyšných 80 percent porúch erekcie je zapríčinených práve telesnými príčinami a problémami. Dnes nie je nič výnimočné stretnúť sa aj s takým tvrdením urológov, že problémy s erekciou sú niečo "pozitívne", pretože dávajú najavo, že sa v tele muža deje niečo "zlé". 

Dôležitosť prevencie a diagnostiky problémov...  

Každý muž najlepšie vie, koľko nepríjemností dokážu spôsobiť časté poruchy erekcie. Včasná diagnostika týchto porúch erekcie predstavuje účinnú zložku samotnej prevencie. No bez dôkladnejšieho lekárskeho vyšetrenia muža to nebude možné. Preto je potrebné dbať na včasnú prevenciu a každý náznak problému, či poruchy bude najlepšie dôkladnejšie vyšetriť u odborníka - lekára (urológa alebo sexuológa). Podceňovať diagnostiku porúch erekcie sa neoplatí, najmä však vtedy, ak problémy pretrvávajú najmenej 6 mesiacov po sebe.

Každý muž by mal vedieť o tom, že je vždy včas na to, aby sa mohol chrániť, či vyvarovať spomínaným chorobám a problémom a tak aj problémom s erekciou. Viete aj vy, ako ste na tom svojím intímnym zdravím a erekciou? Mávate poruchy alebo všetko funguje ako má? Ak nie, začnite brať prevenciu vážne a nebráňte sa návšteve lekára a včasnej diagnostike poruchy erekcie! Predsa ide o vaše zdravie a takéto mužské vyšetrenie zvládne každý. Veď môže ísť v niektorých vážnejších prípadoch nielen o záchranu kvalitnej erekcie, ale aj života.

Ak mávate občasné zlyhanie v posteli a chcete mať istotu 100% výkonu, odporúčame tabletky na erekciu Zerex, ktoré sú čisto prírodného zloženia bez nežiaducich účinkov. Viac informácií sa dozviete na www.zerex.sk.

 
Autor: PR článok
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Porucha erekcie ako varovný prst. Nepodceňujte ju!
PR článok