Baránek bez servítky o Matovičovom cirkuse: Slová, po ktorých opozícii zabehnú BONAPÁRKY!

20. júla 2016, 06:00
Tip redakcii

Opozícia sa nevzdáva a v protestoch pod Ficovými oknami chce zaťato pokračovať. Napriek tomu, že ľudí ochotných vyjsť do ulíc im ubúda. Politický analytik Ján Baránek im odkázal, že takto sa to nerobí a že sú hlupáci.

Napriek klesajúcej účasti opozícia chce v protestoch pokračovať.

Napriek klesajúcej účasti opozícia chce v protestoch pokračovať.

Autor: Juraj Roščák

Opozičníci chcú s protestami proti ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi obísť počas leta celé Slovensko. Akcie plánujú organizovať v krajských mestách. Mimoriadnu schôdzu parlamentu a ani odvolávanie predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) a jeho podpredsedu Andreja Hrnčiara (Sieť) v pláne najbližšie týždne nemajú.

„Chceme sa sústrediť na to, aby vo funkcii skončil minister Kaliňák,“ zdôvodnil po rokovaní Opozičnej rady podpredseda SaS Ľubomír Galko. Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič napriek  klesajúcej účasti na ich zhromaždeniach cíti podporu aj záujem ľudí. „Bol by hriech, ak by sme protesty rušili. Budeme každý týždeň pokračovať aj pred komplexom Bonaparte,“ povedal Matovič.

Politický analytik Ján Baránek len nechápavo krúti hlavou. „Niektorí opoziční politici zdegradovali politické protesty na ľudové veselice a tým dosiahli pravý opak toho, čo chceli dosiahnuť. Takto tam ľudia budú chodiť na guláš, na párky a na kapely a nie pre korupciu alebo  niečo naozaj vážne,“ tvrdí Baránek.

Podľa neho je to celé šaškáreň a opozícia to urobila najhoršie, ako len mohla. „Keď videli, že protesty nenadobúdajú kvantitatívne vzostupný trend, že tam nechodí čoraz viac ľudí, tak to mali uťať a povedať, že sú prázdniny a nie zmeniť to na ľudové veselice. To je úplne zlé. Dali tomu úplne iný charakter, iný význam. Oni v podstate vládnej koalícii a Smeru nemohli nič lepšie urobiť ako to, že to takto hlúpo presmerovali. Sú to hlupáci,“ nedáva si servítku pred ústa.

„Nahráva to Smeru, lebo akúkoľvek ďalšiu politickú demonštráciu budú títo blázni v budúcnosti organizovať, tak už to bude s rizikom, že to bude neúčinné,“ dodal znechutene na záver analytik.

 
Autor: vek, tasr, Foto: Juraj Roščák 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Baránek bez servítky o Matovičovom cirkuse: Slová, po ktorých opozícii zabehnú BONAPÁRKY!
vek
tasr
Foto: Juraj Roščák