Arabská módna návrhárka Mona Al Mansouri šije pre celebrity, ale oblečie aj vás

30. októbra 2016, 18:00
Tip redakcii

Svoje miesto vo svete luxusnej módy si už vydobyla. Milujú ju ženy, ktoré túžia po nádherných šatách, a uznávajú odborníci, ktorí si potrpia na precízne vypracovanie odevov. Aj preto Monu Al Mansouri zo Spojených arabských emirátov vyhlásili za najlepšiu dizajnérku Ázie.

Svoje miesto vo svete luxusnej módy si už vydobyla. Milujú ju ženy, ktoré túžia po nádherných šatách, a uznávajú odborníci, ktorí si potrpia na precízne vypracovanie odevov.

Svoje miesto vo svete luxusnej módy si už vydobyla. Milujú ju ženy, ktoré túžia po nádherných šatách, a uznávajú odborníci, ktorí si potrpia na precízne vypracovanie odevov.

Autor: archív Mona al Mansouri, Ivana Sojková

Mona Al Mansouri je oficiálne najlepšia módna návrhárka v Ázii. Stala sa absolútnou víťazkou svetového podujatia ASIAN TREND 2014. Ako hovorí, miluje všetko, čo je krásne. „Mám rada, keď môžem vytvárať niečo krásne aj ja, a zanechať za sebou pocit príjemného,“ povedala nám.

Je až zarážajúce, že hoci je moslimka a oblieka si tradičné odevy, navrhuje úžasné šaty. Sú hriešne krásne, luxusné a sexi. Všetky sú šité ručne. Nádherné róby sú zdobené Svarowského krištáľmi, ale klient si môže vybrať aj drahé kamene či zlato.

Mona Al Mansouri si rada preštuduje denník Plus JEDEN DEŇ

FOTO: Ivana Sojková

Oblieka speváčky a princezné

Úspešná návrhárka oblieka osobnosti arabského sveta - herečky, speváčky, televízne moderátorky, manželky významných podnikateľov, princezné i političky. Medzi jej zákazníčkami sú však aj krásky z našich končín. Inšpirujte sa šatami Mony Al Mansouri aj vy. Veď sa blíži sezóna plesov a stužkových slávností. Tak sa oblečte vo veľkom štýle.

Obdivuje a uznáva Putina

Mona miluje a uznáva Vladimira Putina. A vôbec sa tým netají. Venovala mu aj jedny šaty. „Mám rada Rusko a veľmi si vážim Vladimira Putina. Chcela som mu vyjadriť podporu a súhlas s jeho myšlienkami. Preto som na mojej poslednej prehliadke v Moskve predviedla aj model, na ktorom bol vyobrazený prezident Vladimir Putin.“  skonštatovala. S politikom oslavovala aj nedávne narodeniny. Ruskému politikovi vzdala úctu nielen šatami s jeho podobizňou. „Nedávno, 5. októbra, som letela do Moskvy, kde môj odev predvádzali na narodeninovej oslave Vladimira Putina. Veľmi si želal, aby som sa na jeho narodeninách zúčastnila. Mám veľa práce, ale tam som išla rada.“  hovorí Mona. 

Šaty s podobizňou Putina z ruskej prehliadky

FOTO: archív Ivana Sojková

Jej priateľkou a poradkyňou je Slovenka

Hoci je Mona zo Spojených arabských emirátov, medzi jej najbližšími je aj Slovenka. Ivana Sojková je s Monou veľmi často. A nielen pracovne. Je pre ňu predovšetkým veľkou priateľkou a dôverníčkou. Slovenka však plní aj funkciu Moninej poradkyne pre módne šou a niektoré aj organizuje. Samozrejme, aj ona si oblieka jedinečné šaty uznávanej návrhárky.

Kde a za koľko kúpite šaty

●Cena sa začína na 1 820 eur, strop neexistuje.

●U nás návrhárka šaty nepredáva priamo, kúpite ich však cez internet na webovej stránke www. monamansouri.com.

●Stačí si vybrať typ, farbu a pridať miery. Dopredu vám ich ukážu na fotografii.

Rada tvorím krásne a príjemné veci

Hoci je Mona Al Mansouri cudzinka a na Slovensku nikdy nebola, vďaka svojim spolupracovníčkam ho dobre pozná. Chystá sa k nám na návštevu a už teraz má premyslené, ktoré mestá chce vidieť. Aj preto nám ochotne poskytla exkluzívny rozhovor o sebe, o svojej tvorbe aj o svojich názoroch.

Čo máte na svojej práci najradšej a prečo?

- Milujem všetko, čo je krásne. Mám rada, keď môžem vytvárať aj ja niečo krásne a zanechať za sebou pocit príjemného. Rada cestujem a spoznávam novú kultúru a to pri mojej práci môžem, pretože veľa cestujem.

Ste moslimka. Cítite napätie medzi moslimami a inými kultúrami?

- Áno, som moslimka a napätie medzi ľuďmi akéhokoľvek vyznania vnímam s bolesťou. Mne je násilie cudzie a nesúhlasím s ním. Nevnímam ľudí podľa náboženstva. Veď moja dobrá priateľka a spolupracovníčka zo Slovenska Ivana Sojková je evanjelička a nemáme medzi sebou absolútne žiadny problém. V Moskve sme sa dokonca zúčastnili na medzinárodnej konferencii, kde boli zástupcovia viacerých náboženstiev a všetci sme sa zhodli na tom, že je potrebný predovšetkým dialóg. Napätie je umelo vyvolávané politicky. Ste známa a úspešná.

Poznajú vás aj niektoré Slovenky. Ale poznáte vy naši krajinu?

- Na Slovensku som ešte nebola, ale mám v pláne vašu krajinu navštíviť. Počúvam o Slovensku dosť často, pretože v mojom tíme je vaša rodáčka Ivana. Často sa o Slovensku rozprávame, často pozerám fotky zo Slovenska či videá.

Neprídete na Slovensko?

- Chystám sa k vám v roku 2017. Zvažujem vhodný čas a taktiež to bude, samozrejme, pracovná cesta. Rada by som si pozrela Kysuce, Banskú Štiavnicu, Kremnicu, Banskú Bystricu a Košice.

Obliekate významné ženy arabského sveta. Máte zákazníčky aj u nás?

- V mojom obchode v Dubaji som mala zákazníčky aj zo Slovenska a z Česka. Moje šaty oblieka Miss World Bikini Martina Štetiarová, tá je zo Slovenska. Samozrejme, Miss Tourism Lenka Josefiová z Česka a Ivana Sojková zo Slovenska.

 
Autor: Pavol Konštiak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Arabská módna návrhárka Mona Al Mansouri šije pre celebrity, ale oblečie aj vás
Pavol Konštiak