Členka Smeru chce pomôcť homosexuálom: Ako zareagoval Fico?

22. októbra 2016, 19:14
Tip redakcii

Strana Smer-SD by mala pomôcť homosexuálom. Napríklad v otázke informovania o zdravotnom stave ich partnerov. Na programovej konferencii Smeru-SD to povedala bývalá europoslankyňa Smeru-SD Katarína Neveďalová.

Členka strany Smer-SD, Katarína Neveďalová.

Členka strany Smer-SD, Katarína Neveďalová.

Autor: TASR

"Možno keby sme sa zamysleli nad tým, ako týmto ľuďom trochu zlepšiť život, najmä v oblasti informácií o zdravotnom stave ich partnera, v možnostiach dedenia po partneroch. Keď sa budeme tváriť, že nechceme, lebo sme konzervatívni, títo ľudia nezmiznú," obrátila sa na svojich straníckych kolegov Neveďalová.

 Pripomenula, že aj homosexuáli sú potenciálni voliči. "Práve my sme podľa môjho názoru strana, ktorá by týmto ľuďom mala pomôcť," zdôraznila Neveďalová, ktorá by tiež privítala viac žien v politike, podobne ako Monika Flašíková Beňová.

"Oceňujem odvahu, Katka," reagoval na Neveďalovej vystúpenie ohľadom pomoci homosexuálom predseda vlády a Smeru-SD Robert Fico. Na tlačovej konferencii neskôr povedal, že téma pomoci homosexuálom nie je prioritná pre ľudí na Slovensku. Nebráni sa však pomoci vo veciach z každodenného života.

"Pokiaľ sú niektoré veci každodenného života, kde vieme pomôcť, ja nemám s tým absolútne žiadny problém. Ale ísť umelo do nejakej témy, len poškodíme tú tému. Každá téma si vyžaduje nejaký čas. Ja si myslím, že nie je teraz priestor na to, aby sme umelo dávali do popredia tému, s ktorou nie je slovenská spoločnosť stotožnená. Toto nemôže patriť medzi top priority sociálnodemokratickej politiky, ako my vidíme tieto priority v nasledujúcich mesiacoch a rokoch," uzavrel Fico.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Členka Smeru chce pomôcť homosexuálom: Ako zareagoval Fico?
TASR