Lipšic kritizoval vynášanie z polície: Poriadne sa preriekol

20. októbra 2016, 09:00
Tip redakcii

Chcel sa obhájiť, no sám sebe zavaril. Exposlanec Daniel Lipšic po medializovaní informácií o tom, že na krku má obvinenie, zvolal tlačovku, na ktorej chcel celú vec vysvetliť. Prezradil však aj to, čo nemal a v hádzaní špiny sa riadne zamotal. Kým totiž v minulosti kritizoval vynášanie správ z polície, teraz priznal, že sám sa takto k informáciám dostal.

Lipšic priznal, že informácie o svojom obvinení má z policajných kruhov.

Lipšic priznal, že informácie o svojom obvinení má z policajných kruhov.

Autor: Matej Jankovič

Preriekol sa. Bývalý poslanec za OĽaNO-NOVA Lipšic chcel očistiť svoje meno, no podarilo sa mu vyrobiť si ešte väčšie problémy. Podľa jeho slov sa o obvinení, ktoré bolo voči nemu vznesené, dozvedel z médií. On totiž písomne nič nedostal.


19. 9. 2016 Na mieste politikovej nehody sa objavil aj prvý policajný viceprezident Jaroslav Málik.
Foto: TV Markíza

Poslanec Gábor Grendel, Lipšicov bývalý hovorca v rezorte vnútra, ktorý je tiež obvinený, dokonca naznačil, odkiaľ médiá tieto informácie majú. Podľa neho im ich mohli podstrčiť zložky ako prokuratúra či dokonca polícia. Prekvapením preto bolo, keď Lipšic s Grendelom zrazu tvrdili, že aj oni dostali echo.

 

„Informácie mám aj z policajných kruhov, že obvinenie bolo vznesené,“ na rovinu povedal Lipšic. Dokonca priznal, že o tom vedel už dávnejšie. „Na Slovensku je ešte stále veľa čestných vyšetrovateľov, prokurátorov aj policajtov,“ snažil sa ospravedlniť zjavné vynášanie informácií vo svoj prospech Lipšic.


Kočner poskytol novinárom uznesenie, na ktoré Lipšic ešte len čaká.
Foto: archív

O tom, že toho vie viac, ako by zrejme mal, svedčí aj to, že na tlačovke rovno povedal, kto je v celom prípade dozorujúcim prokurátorom. Tým má byť podľa Lipšicových dobrých zdrojov Bystrík Palovič známy z kauzy Bašternák. Nad dobrou Lipšicovou informovanosťou sa pozastavil aj podnikateľ, ktorý za obvinením stojí, Marián Kočner.

„Povedal, že je v kontakte s policajtmi a vyšetrovateľmi, ktorí mu dávajú informácie, čo znamená, že prezrádzajú obsah vyšetrovacích spisov nepovolenej osobe,“ povedal Kočner s tým, že Lipšic sa tým dopustil trestného činu.


Za exposlancovým obvinením má byť údajne podnikateľ Kočner.
Foto: Michal Smrčok

To, že Lipšic má s časťou Policajného zboru nadštandardné vzťahy, dokazuje i fakt, že krátko po jeho nešťastnej nehode z 19. septembra sa na mieste činu objavil aj viceprezident Policajného zboru Jaroslav Málik. Ten vtedy tvrdil, že to bola čistá náhoda.

 
Autor: vek 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lipšic kritizoval vynášanie z polície: Poriadne sa preriekol
vek