Béla Bugár bol ONLINE: Zo Šamorína ma ani tankista nedostane!

28. februára 2012, 06:00
Tip redakcii

Jeho meno sa doposiaľ nespájalo so žiadnymi kauzami, do predčasných parlamentných volieb preto vstupuje ničím neohrozený. Predseda strany Most-Híd Béla Bugár ešte pred pár týždňami hovoril o dôležitosti eura, zásade nezvyšovať dane či možnosti ešte výraznejšieho šetrenia v štátnom aparáte.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Autor: MATEJ KALINA

S akými pocitmi ide Most-Híd do volieb? S kým by sa po prípadnom úspechu strana spojila a s kým naopak určite nie? Čo si Béla Bugár myslí o kauzách Gorila či Sasanka? Na toto a ešte viac sa pýtajte priamo lídra strany Most-Híd. Béla Bugár bol ONLINE.

Janka 29.02.2012 10:05
Pán Bugár, pozdravujem vás, prajem veľa pohody a úspech vo voľbách, prešla som zoznam " ponúkaného" a okrem vašej strany som nenašla nič lepšie, nebudem sklamaná, ak by som vás volila, budeme v pohode pod vaším mostom ?
odpoveď: Budeme sa snažiť nikoho nesklamať, ale by som bol nerád, keby ste sa ocitli pod mostom :))) Ďakujem vášmu záujmu aj vašim otázkam a ospravedlňujem sa všetkým, ktorým som nestihol odpovedať. Snáď nabudúce....:)
Filip 29.02.2012 10:02
Sledovali ste tlačovku pána Kočnera? Čo si o tom myslíte a o celej kauze Sasanka? Ďakujem za odpoveď a nech sa Vám darí ;)
odpoveď: Áno, sledoval som, ale som veľmi znechutený. To, čo sa robí momentálne na slov. politickej scéne, vytvára chaos a nedôveru občanov. Najväčšia gorila je ten, ktorý krátko pred voľbami zverejňuje rôzne odposluchy a kauzy, na základe ktorých budeme 10. marca rozhodovať o tom, aké bude Slovensko na ďalšie 4 roky. Bolo by férovejšie, keby tí, ktorí mali napr spis Gorila v ruke, to zverejnili pred rokom. Dnes by sme už poznali aj pravdu.
Ignac 29.02.2012 09:59
Poznate pana Podstranskeho, ktoreho meno sa nachadza v Gorile? Aky ma tento pan vztah k Mostu? Na 100% tato otazka nepadne, ale dakujem...
odpoveď: Áno, poznám ho, bol štátnym tajomníkom za SMK, ale nie je v našej strane Most-Híd.
valeria 29.02.2012 09:57
mam 3O rokov odpracovane v administrative-vychovala som dve deti a mam dôchodok 250 Euro ,z toho 2OO dam na byt a inkaso,dokazali by ste z toho vyžiť,hanba Vam čo sedite vo v parlamente a dopustili ste take žobračenky pre ľudi -dôchodcov,skuste vy žiť z 5O Euro mesačne,hanba Vam
odpoveď: Viete, že práve strana Most-Híd sa snaží jednak zvýšiť dôchodky starodôchodcom a zmeniť valorizáciu dôchodkov tak, aby každý dostal rovnaké zvýšenie. Napr. v januári bola valorizácia 3,3 percentná, to znamená vo vašom prípade zvyšuje váš dôchodok o 8,2 eura, ale ten, kto má 600-eurový dôchodok, má mesačne o 19,8 eur viac. Takto by to bolo spravodlivejšie.
Mario 29.02.2012 09:54
Prečo máte bilbordy a letaky po Šamorine a okolí väčšinou v MAĎARČINE !? Som Slovak zo Šamorína a neviem po Maďarsky !!! Moja chyba ?
odpoveď: Každý bilbord, ktorý je na južnom Slovensku, je dvojjazyčný, Je ale pravda, že najprv je po maďarsky s väčšími písmenami, potom po slovensky. Okrem toho máme jednojazyčné slovenské bilbordy na zmiešanom území. A ústredné letáky sú vždy dvojjazyčné.
EWWA 29.02.2012 09:52
Dobrý deň, prezraďte ako je to možné, že sa Vám "vyhýbajú" rôzne politické kauzy ?? Práve to je na Vás sympatické a preto už roky máte hlasy celej našej rodiny - aj tej nemaďarskej. Nedá sa to povedať o niektorých vašich nominantoch na politické funkcie na regionálnej úrovni - nie vždy sa Vám vydarili a keďže s tým nič nerobíte asi s ich "prácou " súhlasíte...
odpoveď: Súhlasím, že nie vždy sa podarí navrhnúť správneho človeka na rôzne úrovne, ale vždy sa snažíme chybu napraviť. Musíte pochopiť, že naše štruktúry budujeme necelé tri roky a nepoznáme ešte každého možného nominanta.
vlado a. 29.02.2012 09:49
pán Bugar,mám myšlienku a ta ma prevádza už od posledných volieb a neopustila ma ani dodnes.Za prvé ste asi jediný politik,ktorý sa nezmenil,je pravda,nemal ste ešte celkom vládnutie v rukách a dufam,že vaša strana ani mat nebude,tam by ste sa asi prejavil,to však nieje hlavne čo som chcel. Nemyslite SI,ŽE STRANA A TO JE JEDNO ČI VAŠA,KDH atd.KTORÁ ALE BUDE LEN VO DVOJICI PO VOLBACH SO SMEROM ZÍSKA VELA?AKO TO MYSLÍM? AK BUDU LEN DVAJA TAK TO JE ZAKLAD PRE KLUDNE ROZHODOVANIE,DELENIE SI FUNKCII ATD,ATD A TÝM ZÁKLAD PRE TO ŽE AJ TA DRUHA STRANA BUDE RÁST S % a do dalších volieb bude na scéne DRUHA "VELKA STRANA" a tým základ pre to ak o funguje vo vyspelých demokraciach???? Vám prajem zdravie a pohodu,a moje prianie rád by som na hodinku sa s vama stretol,myslím si že ste jediny s ktorým sa da rozprávat.
odpoveď: Po voľbách sa s vami rád stretnem, ale iste chápete, že momentálne ani na vlastnú rodinu nemám čas. Po voľbách bude potrebná veľmi stabilná a zároveň zodpovedná vláda, ktorá bude schopná riešiť najpálčivejšie otázky SR. Aká bude, o samozrejme rozhodnú voliči, ale aj prieniky volebných programov a hodnôt jednotlivých strán.
Maťo 29.02.2012 09:45
Pán Bugár, ajkeď sa snažíte pôsobiť ako čistý politik, aj vy máte maslo na hlave. Vaše stranícke nominácie na štátnych úradoch sú evidentné. Sám poznám troch svojich blízkych ľudí, ktorí sa tam dostali, len preto že sú "maďari", ich profesná stránka na to nemala vplyv. Aj keď je to skôr teritórium vášho kolegu Simona...., keď už to máte rozdelené na západ a východ. Keď ste pri vláde vy, trepete tam "svojich" ľudí, keď sú tam "oni" tak tiež svojich. NIKOMU z vás nejde o odbornosť ale o určitý vplyv na týchto úradoch...katastre, pozemk. úrady, fondy, a pod.
odpoveď: Určite viete, že na niektoré úrady štát musí mať svoj vplyv, to znamená, že tam sú politické nominácie. Ale práve na skúsenostiach Martina chceme zaviesť program "Transparentné Slovensko", o čom sme informovali cez médiá. Tento program predpokladá zaviesť systém, kde ostatné nominácie nebudú podliehať politickému vplyvu.
Alžbeta 29.02.2012 09:43
Dobrý deň pán Bugár, veľmi ma mrzí, že som v nedeľu nestihla ísť na stretnutie v Banskej Bystrici, bola dobrá atmosféra? Tiež by ma zaujímalo, koľko ľudí prišlo. Držím Vám palce! Alžbeta
odpoveď: Atmosféra bola perfektná, pripravili sme 150 stoličiek, čo sme museli rozšíriť na 250 a niekoľko desiatok ľudí tam aj tak stálo.
monika 29.02.2012 09:41
dobry den pan Bugar chcemsa opytat preco po volbach nechodite medzi ludmi tak isto ako pred volbami Robite kampan , programi slubujete a potom zabudnite na vsetko. Som obcan Samorina a co ste urobili pre nase mesto ? nic.
odpoveď: Konkrétne v Šamoríne za toto volebné obdobie so bol trikrát. Okrem toho mali stretnutie s občanmi napr. aj štátni tajomníci a naši ministri. Všetky stretnutia sú oznámené letákmi. Čo sa týka toho, čo som robil pre Šamorín, choďte sa pozrieť napríklad na novú požiarnu zbrojnicu, alebo kruhový objazd, alebo vynovenú budovu ZDŠ atď, atď...
Danka 01.03.2012 14:56
Neplánujete sa pre kľud na Slovensku vysťahovať do Maďarska???
odpoveď: Mýliť sa je ľudské, lebo práve počas našej prítomnosti napr. v Radičovej vláde napätie medzi menšinou a väčšinou sa znížilo, a pritom nič nebolo prijaté, čo by škodilo záujmom SR. Ja sa tu cítim dobre, tu som sa narodil a zo Šamorína ma ani tankista nedostane!
Achab 29.02.2012 09:36
Pán Bugár! Zhodou náhod práve dnes by mal okresný súd v Košiciach vydadať po skoro 14 rokoch (to je rýchlosť!!!) konečne rozhodnutie v kauze "Slanské lesy"- pravda ak zase na súde nebude bomba, alebo Ičovi právnici zase niečo nevymysla, len aby súd nerozhodol. Za ministrovania Koncoša Ičo sedel vo vyšetrovacej väzbe. Za ministrovania Simona sa robí všetko pre to aby Ičo mohol tieto majetky nerušene užívať.Svedčí o tom potvrdenie rozhodnutia krajského lesného úradu v Košiciach ministerstvom pôdodospodárstva o vytvorení uživataľského celku pre Iča, odkiaľ je už iba krôčik k tomu aby Ičo tieto pozemky aj riadne užíval. Vlastne po odstránení nepohodlných ľudí, ktorí do tohto kšeftu stále kafrali, on ich po poľovníckej stránke za výdatnej "pomoci" štátnej správy riadenej MP už aj dávno užíva.Nemyslíte si, že na takéto pochybenia môžete doplatiť? Stojí Vám ako politikovi s čistým štítom vôbec za to, alebo je Simon samostatná jednotka? Som zvedavý na Vašu odpoveď
odpoveď: Spomínaný prípad nepoznám, predpokladám, že pán Simon si je toho vedomý, že nesmie porušiť ani zákony, ani dobré mravy. Inak by som musel konať.
ramon 29.02.2012 09:33
Béla, koho budeš tentokrát vydierať ?! Je to tragédia, keď ťa potrebujú do zlepenva ! Nemáte čo vo láde robiť, iba ak za Dunajom !!
odpoveď: Hanbite sa za také názory, nikdy sme nikoho nevydierali a na rozdiel od niektorých "národovcov" dodržujeme nielen Ústavu, ale aj zákony. Bez nás by sme neboli ani v NATO, ani v EÚ. Inak keď sa pozerám z okna kancelárie, tak Petržalka je za Dunajom :)
Ivan Patáčik 29.02.2012 09:30
Bývalý predseda SMK p. Csaky poukazoval na Vaše ekonomické prepojenie na podozrivé finančné záujmové skupiny, čo sa nepriamo potvrdilo aj v kauze Gorila. Vzhľkadom na Váś doterajší dobrý kredit Ste objektívne tieto podozrenia nevyvrátili a naďalej trváte na spolupráci so skorumpovanými politikmi z SDKÚ, čo Vás morálne dosť diskvalifikuje. Ako mienite ďalej v tejto oblasti postupovať, aby sme mohli veriť v bezúhonnosť zastupovania voličov vo Vašom ďalšom politickom pôsobení.
odpoveď: Pán Csáky namiesto svojho programu oboznamuje voličov s klamstvami. Žiadne prepojenie, žiadne fin. skupiny neexistujú. Tak ako pred dvoma rokmi, aj teraz ma obviňujú, že mám kaštieľ, lebo to dobre zapôsobí, ale keby povedali pravdu, že v tom kaštieli je dom sociálnych služieb s chorými ľuďmi, to by také senzačné nebolo. A obviňujú, že chodím do kostola a mám milenku. Očakávam, že o chvíľu ma obvinia, že mám aj milenca. Ale vážne, všetky moje ekonomické aktivity nájdete či v majetkovom priznaní v NR SR, alebo v Obchodnom registri. Samozrejme, senzácia by nebola, keby po prečítaní vysvitlo, že dlhujeme veľké pôžičky.
bubuka 29.02.2012 09:25
fandim Vám a dúm, že sa dostanete do parlamentu! Na koľko percenta sa trúfnete?
odpoveď: Všetko nad päť percent je dobrý výsledok, hlavne v súčasnej situácii, keď ľudia strácajú dôveru v politiku a v politikov.
petržalčan 29.02.2012 09:24
Dobrý deň p.Bugár, v prípade víťazstva v marcových voľbách Mostu a SMK nad 5 % vytvorili by ste koalíciu aj so stranou SMK??? poprosím odpoveď,áno? nie?
odpoveď: Uprednostňujeme vznik stredo-pravej vlády. Medzi stredo-pravé pol. strany patrí aj SMK. Otázne je, či vôbec má nejaký koaličný potenciál.
rocco 29.02.2012 09:23
Dobrý deň. Prečo sa nesnaží Vaša strana riešiť ekonomickú situácia v okolí Štúrova.Prečo akékoľvek investície končia v Nitre. Aj závody v Maďarsku v okolí Štúrova už majú problémy a zamestnancov zo SR postupne prepúšťajú. Ľudia tam žijú naozaj ťažko!! dakujem
odpoveď: Už samotná snaha vybudovať južnú rýchlostnú komunikáciu R7 svedčí o tom, že chceme uľahčiť príchod nových investorov aj do vášho regiónu. Za toto krátke obdobie sa nám podarilo v regióne s najväčšou nezamestnanosťou (Gemer) vytvoriť 1450 pracovných miest. Rysuje sa príchod ďalšieho investora napr. do Dunajskej Stredy, vláda okrem Samsungu chce zachrániť aj Komárňanské lodenice atď.
Staroslovak 29.02.2012 09:20
Pojdete do koalicie s rezervistom KGB/FSB/ Robertom Ficom ?
odpoveď: Si myslíte, že je reálna koalícia s tými, ktorí už teraz hovoria o tom, ako vyvolajú napätie zmenou menšinových zákonov? A to hovorím len o hodnotových rozdieloch.
lubica 29.02.2012 09:18
Dobrý deň, fandila som tejto vláde, ale urobili ste opäť tú istú chybu ako pred 4 rokmi. Až neznesitelne ste sťažili život strednej generácie a dôchodcom neústálym zvyšovaním výdavkov pre fungovanie bežného života.22 rokov po revolúcii sme na tom horšie ako za totáča, nemyslíte? Načo nám je takáto demokracia, keď musíme žiť doslova z ruky do huby? Ako politik ste u mňa na 1 mieste.
odpoveď: Nemyslím si, že sme na tom horšie ako za "totáča", ale je pravda, že už tri roky cítiť vplyv krízy. Pravdou je aj to že sme zdedili štát s osempercentným deficitom, čo sme v minulom roku znížili na 4,6 percent. Verím vám, že ste sklamaná, ale aj napriek týmto nutným krokom sa zvýšili dôchodky o 3,3 percenta, rodičovské prídavky dvakrát po 5 percent. Aj ja si uvedomujem, že to nie je veľa, ale sme efektívne vládli len jeden rok.
Betka 29.02.2012 09:15
Dobry deň,p.Bugar,je pravdou,ze Most aj Híd sponzoruje aj istý Fazekas z Budimpešti,,exabsolvent moskovskej známej školy,kde studovali napr.aj niektorí pentáci? Dufam,ze nepoviete,ze ho nepoznáte?
odpoveď: Všetkých sponzorov našej strany nájdete na našej webovej stránke a žiadneho sponzora mimo územia SR sme nemali a ani nemôžeme mať.
Ivan Patáčik 29.02.2012 09:13
Ako predseda jednej zo strán tvoriacich koaličné vlády kvázi pravicových strán ste sa zasadzovali o presadenie zákonov na zníženie daní, zlepšenie podnikateľského prostredia, lepšia vymožiteľnosť práva atď. sa tieto zásadné pravicové systémy počas Vašich vlád nerealizovali, skôr opak, lebo Mikloš zvyšoval dane apod. Prečo ste vždy pomohli vytvoriť takéto neoliberálne vlády ktoré okrem privatizácie strategických podnikov, z ktorých plýnuce zisky stále chýbajú v štátnom rozpočte a rôznych re alebo deformácií neprinirsli nič prínosné. Túto otázku dávam len Vám, nakoľko ostatní vodcovia tzv. pravicových strán by ma demagogickými odpoveďami este viac znechutili o nejakej pravicovej politike na Slevensku. Ďalej sa chcem opýtať , prečo sa počas Vašich troch vlád, v ktorých Ste mali na starosti menšinovú problematiku prakticky nič nevyriešili ohľadom cigánskej otázky, ktorá je jedným z najpálčivejších problémov aj pre budúcnosť Slovenska, pričom pre maďarskú menšinu Ste sa zasadili o nadštardatné podmienky povedzme oproti ciganom. Nakoľko pôsobíte dojmom nestranného politika, pýtam sa či Ste mohli, alebo vôbec môžete ovplyvniť tento nerovnovážny stav.
odpoveď: Ak sme "niečo vybojovali" pre maďarskú menšinu, to isté platí pre práva iných menšín. Keď sa nám podarilo zvýšiť dotáciu štátu na menšinovú kultúru, početne menšie menšiny dokonca dostali viac, ako im patrí podľa percentuálneho zastúpenia. Rómska otázka je hlavne sociálneho charakteru, a preto aj počas predchádzajúcich vlád sme sa snažili zaviesť tzv. rómskych asistentov, spustiť projekty, kde pri stavbe vlastného príbytku museli prispieť vlastnou prácou atď. V súčasnej vláde rómsku problematiku malo na starosti SaS.
Nájdených 21 záznamov.

 
Autor: Pluska.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Béla Bugár bol ONLINE: Zo Šamorína ma ani tankista nedostane!
Pluska.sk