Ostrý útok Beňovej: Toto Danko len tak neprekusne!

04. septembra 2017, 16:00
Tip redakcii

Europoslankyňa Monika Beňová (49) sa obula do šéfa SNS Andreja Danka (43). Keby nešlo o predsedu parlamentu, nestál by podľa nej za povšimnutie!

Beňová drsnými slovami reagovala na Dankove vyjadrenie k Istanbulskému dohovoru. Dokument, ktorý prvýkrát v Európe komplexne rieši násilie páchané na ženách a domáce násilie, rozvíril politickú hladinu aj na Slovensku. Jeho cieľom je riešiť rodovú rovnosť a priniesť konkrétne opatrenia pre ženy a dievčatá v celej Európe. SNS sa však k tejto problematike postavila svojsky!  

V tlačovom vyhlásení Danko uviedol, že jeho strana dohovor nepodporí. Problém šéf národniarov vidí najmä v definícii pohlavia a rodu človeka. „Rod si nikto nevyberá podľa toho, ako sa cíti. Istanbulský dohovor presadzuje ideológiu, ktorá tvrdí, že pohlavie môžem mať opačné ako rod,“ uviedol pobúrený Danko.

Jeho vyjadrenia natoľko nahnevali Beňovú, že jeho postoj označila za trápny! „V princípe by ani nestál za povšimnutie, keby nešlo, žiaľ, o názor predsedu našej najdôležitejšej zákonodarnej inštitúcie,“ povedala na jeho adresu europoslankyňa. 

„Bezduchá pseudoargumentácia len opätovne odzrkadlila jeho duševnú a aj duchovnú prázdnotu a absolútnu neúctu k právam žien na ochranu a bezpečný život,“ naložila mu Beňová.

 
Autor: bam 
 
Aplikácie 7 plus