Bezák okomentoval slovenskú politiku. Povedal, čo si myslí o ľuďoch ako je Hlávková

15. decembra 2016, 10:04
Tip redakcii

Keď sa bývalý trnavský biskup postavil po dlhom čase pred verejnosť, nehovoril iba o duchovných veciach. Kňazovi neuniká, čo sa okolo neho na Slovensku deje. Svoj pohľad na našu spoločnosť si nenechal iba pre seba.

Róbert Bezák prezradil, ako sa pozerá na ľudí ako je Zuzana Hlávková.

Róbert Bezák prezradil, ako sa pozerá na ľudí ako je Zuzana Hlávková.

Autor: Július Dubravay, Martin Domok

Napriek tomu, že obľúbený kňaz Róbert Bezák sa stiahol do úzadia a na verejnosti ho veľmi nevídať, situáciu na Slovensku očividne dobre sleduje a vníma.

Neunikla mu zjavne ani kauza, ktorú vyvolala mladá exzamestnankyňa ministerstva zahraničných vecí Zuzana Hlávková. Tá nedávno upozornila na to, že počas prípravy slovenského predsedníctva v Rade EÚ nebolo v Lajčákovom rezorte všetko úplne košer. Podľa jej slov mali byť viaceré zákazky, ktoré ministerstvo zadalo, predražené.

Emeritný biskup počas prednášky, ktorú mal po dlhej odmlke tento týždeň v pražskom Kostole sv. Jezuliatka pripomenul, že aj takýchto ľudí naša spoločnosť potrebuje. „Vždy bude potrebné, aby medzi nami boli nejakí Palachovia, Husovia, Giordanovia, nedá sa nič robiť. Niekto musí na seba zobrať tú váhu,“ povedal Bezák. Podotkol, že aj on sám by tiež radšej stál teraz pred ľuďmi ako trnavský biskup.

Ako však povedal, všetci byť hrdinovia nemôžeme. Poukázal aj na prípad, ktorý on sám pri svojom odchode z trnavskej diecézy zažil. Spomenul slová, ktoré mu adresoval v tom čase jeden z jeho blízkych spolupracovníkov. „Ja mám štyri deti, hypotéku. Ja nemôžem teraz povedať, že keď Bezák tak aj ja. Nemôžem teraz povedať, nebudeme jesť, ale budeme spravodliví,“ zacitoval svojho niekdajšieho spolupracovníka Bezák. A kňaz sám priznal, že takýto postoj chápe.

„Ja si nemyslím, že všetci čo sme tu zdvihneme zástavy a pôjdeme bojovať za krajší svet. Aj keď niekto by mal,“ doplnil obľúbený duchovný. Podľa neho však ostatní môžu týmto „hrdinom“ tiež pomôcť. „Existuje aj iná možnosť, nie len niekde v zákulisí povedať, že dobre to povedala tá dievčina. Aj hrdinovia potrebujú jesť, platiť účty,“ upozornil Bezák.

 
Autor: vek 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Bezák okomentoval slovenskú politiku. Povedal, čo si myslí o ľuďoch ako je Hlávková
vek