Cigánikovej nohavičky a šokovaná Žembová: Ty vole, toto má byť politička?

27. februára 2016, 06:00
Tip redakcii

Upútala pozornosť na seba, ale zrejme nie na politiku. Kandidátka na poslankyňu za SaS Janka Cigániková (32) doslova šokovala svoju kolegyňu z KDH Natašu Žembovú (39). Tá si pri pohľade na jej provokatívne fotky nedávala servítku pred ústa. Čo si o nej myslí?

Natašu Žembovú predvolebná kampaň Janky Cigánikovej šokovala.

Natašu Žembovú predvolebná kampaň Janky Cigánikovej šokovala.

Autor: archív J. C., Emil Vaško

Cigániková chcela provokatívnymi fotkami, napríklad so stiahnutými nohavičkami, upriamiť pozornosť na obsah svojich blogov, v ktorých predstavuje politické názory strany SaS, za ktorú kandiduje. „Bolo by jednoduchšie len písať o tom, ako nekradnúť, neklamať. Ale nestačí to, ľudí to nezaujíma. Zaujímajú ich veci, ktoré môžu riešiť a rozoberať, ideálne s nádychom kontroverznosti,“ vysvetlila svoje konanie Cigániková.


Češka Laura Janáčková pózovala vo voľbách v roku 2014 ako Sarah Jessica Parker v seriáli Sex v meste.
Foto: internet

Jej kolegyňa, poslankyňa za SaS Jana Kiššová, len konštatovala: „Liberálna strana je liberálnou aj preto, že sa v nej stretávajú rôzne názory. Toto bolo však slobodné rozhodnutie mojej kolegyne a ja ho rešpektujem. Nech hodnotí volič, ktorý krúžkuje,“ povedala.

Keď fotky uvidela kandidátka na poslankyňu a súčasná hovorkyňa z KDH Nataša Žembová, zostala v nemom úžase. „Toto má byť akože politička? Mne sa rozum zastavil, či ona fakt kandiduje,“ vyhŕklo z nej. „Ja by som si radšej kampaň robila na základe svojich vedomostí a skúseností. Toto je podľa mňa totálne nízka forma sebaprezentácie. Nech sa na mňa pani kolegynka nehnevá. Nezdá sa mi to ani vtipné a už vôbec nie hodné kandidátky na poslankyňu,“ reagovala zaskočená Žembová.


Nikita Klaestrup má čo voličom ponúknuť.
Foto: internet

Nahé telá a provokatívne fotky nie sú v predvolebných kampaniach ojedinelé. V Česku v roku 2014 kandidovala na post pražskej senátorky za stranu Andreja Babiša ANO Laura Janáčková (49). Na svojich bilbordoch sa vyzliekla do negližé, inšpirovala ju herečka Sarah Jessica Parker zo seriálu Sex v meste.

„Ako sexuologička poznám veľa žien, ktoré majú seriál rady, takže preto,“ vysvetlila svoje pohnútky Janáčková. V Dánsku ohuruje 20-ročná Nikita Klaestrup polonahými fotkami bežne. Členka konzervatívnej strany v tom má jasno. „Politička môže byť sexi a márnomyseľná, ale zároveň aj inteligentná.“

A v roku 2015 šokoval aj John Erik Wagner (52), niekdajší kandidát na dánskeho premiéra. Svojim voličom sa ukázal ako nahý kovboj. „Ostatní kandidáti sú nudní. Ľudia mi hovoria, že mám pekné telo, a tak som si povedal, že toto som ja,“ vysvetlil.


Takto kandidoval John Erik Wagner na post premiéra.
Foto: internet

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/zak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Cigánikovej nohavičky a šokovaná Žembová: Ty vole, toto má byť politička?
Plus JEDEN DEŇ/zak