Danko si nevie rady s Matovičom. Politický analytik Baránek má pre neho radu!

12. novembra 2016, 18:00
Tip redakcii

Takéto niečo tu ešte nebolo! Neutíchajúci konflikt medzi predsedom parlamentu Andrejom Dankom (42) a predsedom strany OĽaNO-NOVA Igorom Matovičom (43) naberá vysoké obrátky. Danko priznáva, že je zúfalý. Analytik má na to svoj názor.

Andrej Danko je zúfalý z Igora Matoviča. Spor týchto dvoch naberá veľké rozmery.

Andrej Danko je zúfalý z Igora Matoviča. Spor týchto dvoch naberá veľké rozmery.

Autor: archív

Všetko sa to začalo reakciou šéfa parlamentu na kultúru v Národnej rade SR. Kde z pomedzi opozičných poslancov svojimi “nápadmi prezentácie“ zjavne najviac vynikal opozičný poslanec Igor Matovič. Transparenty, tričká s nápismi, natlačené bankovky a ďalšie kúsky...

To všetko pôsobilo na Danka veľmi nekultúrne a nedisciplinovane. Rozhodol sa zmeniť rokovací poriadok a okrem zákazu nosenia vizuálnych pomôcok, tričiek s nápismi, jedenia v rokovacej sále a ďalších sa Andrej Danko rozhodol obmedziť aj čas poslancov na vystúpenie v rozprave na 20 minút.

Tento spor medzi opozíciou a šéfom parlamentu prerástol to viacerých vystúpení, kde odzneli kruté slová. Nezhody, tak zjavne nabrali úplne iný rozmer a pred pár dňami zúfalý Danko vyhlásil na tlačovej konferencii, že už nevie ako ďalej.

Andrej Danko priznáva, že v prípade Igora Matoviča nevie ako ďalej. 

FOTO: SITA 

 

„Ja si s pánom Matovičom rady neviem. Možno silnejšia tabletka niekedy by mu pomohla,“ vyhlásil Andrej Danko.

Politický analytik Ján Baránek vníma tento ich spor veľmi negatívne. „Medzi poslancami to nie je nič nové. Bolo to už aj v minulosti. Nové však je, že to momentálne nie je už len poslanec. Je to predseda parlamentu. To je novinka, ktorá neprospieva nikomu,“ myslí si Baránek, ktorý tvrdí, že keď nezhody prerastú do osobných sporov je na škodu politickej kultúry.

Politický analytik Ján Baránek. 
FOTO: Martin Domok

„Oni si to musia vydiskutovať medzi sebou. Predpokladá sa, že do parlamentu sú zvolení ľudia príčetní, ktorí poznajú hranice a vedia čo treba v takých situáciách robiť. Najmä by si to mali medzi sebou vydiskutovať tak, aby to nezasahovalo do činnosti parlamentu,“ vyhlásil analytik. 

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Danko si nevie rady s Matovičom. Politický analytik Baránek má pre neho radu!
pop