Dcéra podnikateľa Kočnera Karolína: Po rozvode zmenila život

22. júna 2014, 08:00
Tip redakcii

Dcéru podnikateľa Mariána Kočnera Karolínu (30) vždy spájali s módou a luxusom. Po rozvode od základu zmenila život, pomáha neziskovkám a venuje sa zdravotnému koučingu.

Staršia dcéra  podnikateľa  Mariána Kočnera  je dnes iný  človek.

Staršia dcéra podnikateľa Mariána Kočnera je dnes iný človek.

Autor: Archív K.K.

Kedysi pracovala v najväčšom módnom dome na Slovensku ako šéfka marketingu, po svadbe sa podobnému biznisu venovala aj na Malte, kde so svojím manželom žila päť rokov. Rozvod jej však úplne zmenil život. A možno ani nie rozvod, ale jeho dôsledok. Hoci Karolína priznáva, že koniec jej vzťahu neprišiel z večera do rána a pripravovala sa naň postupne, predsa len ju to položilo. Oslabená imunita spustila histamínovú intoleranciu aj alergiu na mlieko a Karolína začala riešiť nielen stravu, ale aj psychiku. V štýle hlavnej hrdinky z knihy Jedz, modli sa a miluj odcestovala najprv do Indie, potom na Bali.

„Cestovanie mi pomohlo hlavne v tom, že som si urobila poriadok v hlave, no zdravotné problémy si musím riešiť doma, pobyty v zahraničí mi iba ukázali ako.“

Nový život

Preto sa staršia Kočnerova dcéra popri dvoch vysokých školách rozhodla prihlásiť na inštitút integrovanej výživy, čo je ročné on-line štúdium v Amerike. „Na základe vlastných skúsenosti, toho, čo mám naštudované, ale aj skúsenosti iných ľudí sa dnes snažím pomáhať ľuďom so zmenou návykov, s rôznymi závislosťami, chudnutím, únavou, ale aj so stravovaním a s varením,“ opisuje svoj nový džob a dopĺňa: „V mojom koncepte ide o to, aby každý sám našiel svoju cestu, ja mu iba ukážem smer. S klientmi vedieme dialógy, odpovedajú na svoje otázky a sami postupne prídu na správnu cestu.

Ja som potom už iba ich podpora. Mám zmapované obchody, farmárov, alternatívne metódy liečby, čo sa kde dá zohnať lacnejšie, kvalitnejšie…“ vysvetľuje a pridáva ďalšiu záslužnú činnosť: „Začala som spolupracovať s neziskovými organizáciami, pomáham im šíriť osvetu v oblasti stravovania. Nedávno som v rámci propagácie slovenských farmárov varila jedlo pre päťdesiat detí,“ teší sa.

Za kabelku strava?

Mnohí by povedali, nie je problém, predá jednu značkovú kabelku a má potravu hoci aj pre celú školu. „Áno,“ priznáva Karolína. „Som žena a mojou slabosťou sú krásne veci, vážim si to, čo mám, a každý by to mal robiť. Veď aj vo svete to funguje tak, že bohatí pomáhajú chudobným. Tak by to predsa malo byť,“ myslí si tridsiatnička, ktorá sa odmalička pohybuje v luxuse. Jej otec, bohatý podnikateľ Marián Kočner, splní dcére, čo jej na očiach vidí. Hovorilo sa dokonca, že aj vďaka nemu mala hneď po škole flek v najväčšom módnom dome na Slovensku.

„Hovorí sa všeličo a je mi to v zásade jedno. Nechcem sa hrať na odborníčku na všetko, takisto som v živote prešla rôznymi fázami. Aj som pila, aj fajčila. Žila som v zahraničí, starala sa o veľký biznis, ale dnes ma uspokojuje niečo úplne iné,“ priznáva, hoci tvrdí, že ani teraz nedá dopustiť na módu: „To je jedna časť môjho ja, no neviem si už celkom predstaviť robiť túto robotu. Posunula som sa inde a zaujíma ma niečo celkom iné, hoci paradoxom je, že strava a modeling sú úzko prepojené. Tlak na dokonalosť je v modelingu obrovský, svet módy vidí ženy len ako telo a človeka súdi podľa toho, čo má na sebe, nie podľa toho, kým je. Navonok vyzerá tento svet dokonale, ale vnútri sa nájde málo ,zdravia‘. Pre mňa to bol jeden z dôvodov, prečo som si zvolila v živote inú cestu…“ priznáva na záver Karolína.

 
Autor: ŠARM/IVANA MANDÁKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Dcéra podnikateľa Kočnera Karolína: Po rozvode zmenila život
ŠARM/IVANA MANDÁKOVÁ