Do pléna aj tak nepôjdu! Bugár vymenoval, čo všetko môžu deti poslancom spôsobiť

03. mája 2016, 13:36
Tip redakcii

Do pléna si poslanci deti nosiť nebudú môcť. Informoval o tom po dnešnom poslaneckom grémiu podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd).

Béla Bugár sa vyjadril jasne: „Do pléna si poslanci deti nosiť nebudú môcť.“

Béla Bugár sa vyjadril jasne: „Do pléna si poslanci deti nosiť nebudú môcť.“

Autor: TASR, Pixabay

Poslanci s malými deťmi dostanú detský kútik, v ktorom sa budú môcť o svoje malé deti postarať, vyjadril sa podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd). "Zoberte si, že máte polročné dieťa, idete do rokovacej sály, kde je 150 poslancov z celého Slovenska, jeden môže mať takú chrípku, iný neviem čo a dieťa ešte nie je zaočkované," vysvetľoval Bugár prečo dieťa nepatrí do pléna.

Problém by mohol vzniknúť podľa neho aj pri hlasovaní, kedy by dieťa mohlo vyrušiť poslancov a pomýliť ich. Poukázal tiež na to, že väčšina matiek deti v práci mať nemôže. "Pri páse alebo pri pokladni nemôžete mať dieťa," poznamenal s tým, že lepšie je podľa neho vytvoriť v parlamente detský kútik.

Návrhov na detský kútik bolo viac

Nakoniec sa dohodli, že bude v jednej z kancelárií podpredsedníčky parlamentu Lucie Nicholsonovej (SaS). Ponúkla ju sama. "Pani Nicholsonová prišla s návrhom, že nakoľko má dosť veľké kancelárie, tak ponúkla jednu kanceláriu na takéto účely. Aj ona sama bude mať potomka, a tak by tam aj svoje dieťa chcela takto mať," povedal Bugár.

Keď to nejde, tak to nejde

Detský kútik je reakcia na prípad poslankyne Simony Petrík (nezaradená), ktorú minulý týždeň nepustili do pléna s dieťaťom v šatke. Grémium riešilo aj otázku vstupu zdravotného asistenta poslankyne Silvie Petruchovej. Poslankyňa žiadala, aby nemusel prechádzať kontrolou. "Toto nevieme vybaviť," skonštatoval Bugár. Petruchová má podľa neho viacero asistentov nedá sa riešiť každý.

Fungovať by to však mohlo tak, že vždy, keď príde poslankyňa Petruchová s asistentom, ten bude mať prednosť a nebude musieť čakať v rade na kontrolu.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Do pléna aj tak nepôjdu! Bugár vymenoval, čo všetko môžu deti poslancom spôsobiť
TASR