Dobrodruh Rudolf Schuster riskuje život: Ochranku so sebou neberie

26. septembra 2016, 12:00
Tip redakcii

Má to v krvi. Bývalý prezident Rudolf Schuster kašle na nebezpečenstvo a pripravuje sa na ďalšiu dobrodružnú expedíciu. Z cesty ho neodradí ani jeho vysoký vek a kašle aj na ochranku. Jedinou prekážkou je jeho dcéra. Ak jej podmienku nesplní, bude musieť ostať doma.

Rudolf Schuster (82).

Rudolf Schuster (82).

Autor: archív

Je to jeho droga! Nebezpečné miesta a náročné cesty. Rudolf Schuster chystá ďalšie dobrodružstvo. „Idem do Antarktídy. Je to pre mňa taká dovolenka, keďže nejaké opaľovanie nie je pre mňa. Som skôr na expedície, kde môžem fotiť a filmovať, aby z toho bola kniha aj film,“ prezradila svoje plány bývalá hlava štátu.


Schuster pôjde na nebezpečnú výpravu na južný pól druhýkrát.

Foto: archív R. S.

Do Antarktídy sa chystá v decembri alebo v januári, keďže je tam vtedy leto. „Pôjdem tam pravdepodobne ruskou expedičnou loďou, ktorá neberie turistov, ale zvyknú brať jedného fotografa alebo filmára, takže asi s nimi pôjdem,“ ozrejmil Schuster. Zaujímalo nás, ako je to na dobrodružných cestách s jeho osobnou strážou.


Exprezident každú výpravu zdokumentuje a grátis dodá aj dokumentárny film.

Foto: archív R. S.

„Idem na vlastnú zodpovednosť, keď sa mi niečo stane, sám som si na vine. Vždy podpíšem papier a chlapci ostanú doma. Šetrím peniaze štátu!“ vyhlásil a hneď dodal, že jeho plány však majú jeden háčik. „Dcéra ma nechce samého pustiť, a tak som mnou chodí moja neter Heidi, ktorá je bývalá zdravotná sestra. Ak by sa mi niečo stalo, aby som mal prvú pomoc,“ hovorí Schuster, ktorého neter Heidi sprevádzala aj minulý rok, keď bol na Špicbergoch.


Pre krásne zábery neváha Schuster ani riskovať.

Foto: archív R. S.

Zo spomínanej „dovolenky“ nepríde s prázdnymi rukami. „Bude z toho fotografická kniha s opisom cesty. Dokumentárny 26-minútový film, ktorý vždy dodávam grátis. Takto to je zo všetkých ciest počnúc Islandom, Grónskom, Aljaškou, Kamčatkou atď...“ hovorí o svojich plánoch bývalý prezident, ktorý si vždy pred cestou poriadne naštuduje a niekedy aj sám určí celú trasu. Antarktída nie je pre exprezidenta neznáme miesto a plánovaná návšteva je už druhá v poradí. Prvýkrát tam bol exprezident už v roku 2008. Tentoraz tam však pôjde inou trasou.

Expedície Rudolfa Schustera

● Brazília 1991, 2001, 2014
● Island 2004
● Aljaška  2005
● Severný pól 2007
● Antarktída 2008
● Grónsko 2009
● Kanada 2008, 2009, 2010
● Južný pól 2009
● Kamčatka 2011
● Čukotka 2012, 2013
● Špicbergy 2015

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Dobrodruh Rudolf Schuster riskuje život: Ochranku so sebou neberie
pop