Slovenský Hačiko spod bratislavského mosta: Tento príbeh vás dojme aj bez Richarda Gerea!

10. januára 2017, 20:10
Tip redakcii

V posledných dňoch sa na Slovensku rozpútalo šialenstvo menom Hačikó. Ľudia sa idú zblázniť za japonským plemenom akita inu, ktoré videli v televízii. Dokonca sa objavil príbeh o bratislavskom „Hačikovi“, ktorý je svojou dojemnosťou veľmi podobný tomu filmovému.

Apolko má podobný príbeh ako filmový Hačikó.

Apolko má podobný príbeh ako filmový Hačikó.

Autor: Matej Jankovič

Bratislavský Hačikó alebo Apolko, ako ho ľudia volajú, žije v prístave pod Mostom Apollo. „Vídavame ho tu už minimálne tri roky. Chodí smerom do mesta, ale vždy sa potom vráti na svoje miesto,“ povedali nám okoloidúce ženy, keď sme sa na psíka pýtali. Nakoniec sme ho našli aj my. Apolko je starší psík stredného vzrastu. Vyzerá však dosť zúbožene.

Podľa príbehu, ktorý sa objavil na internete, ho našli záchranári, ako sa plaví na kuse dreva po Dunaji. Do opatery si ho mali zobrať robotníci, ktorí v tom čase v prístave pracovali. Postavili mu prístrešky a denne ho kŕmili. Neskôr, keď zrušili sklady, odišli aj robotníci. Apolka tam však nechali.

Ľudia psíka nenechali napospas osudu, ale začali sa oň starať. Nosia mu jedlo, vodu, dokonca ho dali aj veterinárne ošetriť. „Môj strýko ho chodí pravidelne kŕmiť,“ povedal nám Peter. Nikto presne nevie, či je príbeh o bratislavskom „Hačikovi“ a robotníkoch pravdivý. Možno ide len o zatúlaného či opusteného psíka, ktorý žije tam, kde má pravidelnú stravu a prístrešok, kde sa môže schovať pred zlým počasím. 

 
Autor: Andrea Jánošíková 
 
Aplikácie 7 plus