Reakcie na Simonove slová: Bugár neprekvapil, Šebej šokoval

15. marca 2016, 14:28
Tip redakcii

Podpredseda jednej z ústredných strán, zvolený za poslanca v Národnej rade SR, na predsedníctve oznámil, že nevie podporiť vládu Smeru, SNS, Mosta-Híd a trosiek Siete. Zsolt Simon už má toho dosť.

Zsolt Simon sa postavil proti lídrovi strany a jeho rozhodnutiam.

Zsolt Simon sa postavil proti lídrovi strany a jeho rozhodnutiam.

Autor: Norbert Grosz

Podpredseda Mostu-Híd Zsolt Simon je podľa šéfa strany Bélu Bugára jediným poslancom NR SR zo strany a jediným členom predsedníctva, ktorý chce v prípade vstupu Mostu-Híd do koalície so Smerom a SNS odísť.

Bugár dnes po rokovaní straníckeho predsedníctva povedal, že Simon na predsedníctve v pondelok po voľbách hlasoval za to, že odmieta úradnícku vládu a predčasné voľby.

Bugár proti hnedému Slovensku

„Súhlasil aj s našimi prioritami. Dnes povedal, že nerátal, že naše priority prejdú a on sa bude musieť rozhodnúť. Je to jediný člen predsedníctva a poslaneckého klubu, ktorý chce odísť,“ povedal Bugár. Ako dodal, vstupom do koalície bráni vzniku hnedého Slovenska.

„Mojou psou povinnosťou je tomu zabrániť,“ vyhlásil. Vstup strany Most-Híd do vlády so Smerom a SNS bude podľa Zsolta Simona "znamenať koniec strany Most-Híd".

Podpredseda Mostu-Híd zvolený za poslanca v Národnej rade SR dnes na predsedníctve oznámil, že nevie podporiť vládu Smeru, SNS, Mosta-Híd a trosiek Siete. "Preto, ak strana Most-Híd podpíše koaličnú zmluvu a vstúpi do takejto vlády, nevstúpim do poslaneckého klubu Mostu-Híd," avizuje.

Podľa Šebeja je úradnícka vláda blbosť

Poslanec NR SR František Šebej novinárom povedal, že on zo strany a ani z poslaneckého klubu neodíde. „Presvedčilo ma to, že neexistovala žiadna iná možnosť okrem predčasných volieb. Tie by znamenali takmer isto nepopísateľne väčšiu katastrofu,“ uviedol Šebej.

Podľa neho vznik úradníckej vlády je "blbosť". Strane sa podľa Bugára podarilo presadiť do programu koalície deväťdesiat percent svojich priorít. „Za to by sa nemusela hanbiť ani jedna pravicová strana,“ povedal s tým, že predsedníctvo dnes niektoré priority ešte spresnilo.

„Budeme pokračovať v rokovaní. Ak dôjde k dohode, programové prieniky budú dokončené. Presadili sme skoro všetko z protikorupčného boja. Presadili sme pomoc zaostalejším regiónom. V menšinovej otázke sme presadili tri body. Tiež zrovnoprávnenie stimulov pre domácich a zahraničných podnikateľov,“ vymenoval Bugár.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Reakcie na Simonove slová: Bugár neprekvapil, Šebej šokoval
SITA