Druhé kolo protikorupčného pochodu je za dverami: Podarí sa študentom rozvíriť vody v Slovenskom štáte?

04. júna 2017, 17:03
Tip redakcii

V hlavnom meste sa zajtra bude konať druhé kolo protikorupčného pochodu. Pochodom chcú účastníci opäť vyjadriť svoj postoj k stavu našej spoločnosti.

Organizátori chcú aby sa korupcia na Slovensku riešila a aby polícia, súdy a aj prokuratúra pracovali tak, ako by mali.

Organizátori chcú aby sa korupcia na Slovensku riešila a aby polícia, súdy a aj prokuratúra pracovali tak, ako by mali.

Autor: TASR

Podľa vyjadrení organizátorov bude aj druhý protikorupčný pochod apolitický, čo znamená, že na ňom nevystúpia žiadni politici. Cieľom organizátorov je snaha o očistenie  kontrolných mechanizmov v štáte.

Organizátori chcú, aby sa korupcia na Slovensku riešila a aby polícia, súdy a aj prokuratúra pracovali tak, ako by mali. V súvislosti s pochodom organizátori oslovili aj predstaviteľov Úradu vlády SR či Ministerstva vnútra SR. Okrem Prezidenta Policajného zboru Gašpara im však nikto neodpovedal. Nepochopiteľná je pre nich aj nulová odozva zo strany premiéra Roberta Fica: "Keď premiér hovorí, že mu záleží na riešení korupcie, neviem prečo sa nevie stretnúť s obyčajnými študentmi ako sme my.“

Aká je ich motivácia?

„Chceme aby sa politici nechodili do politiky s tým, aby sa nabalili alebo aby si nakradli, ale aby tam chodili s tým, že idú niečo spraviť pre tento štát. To je nejaká tá naša motivácia, aby sa tento štát mohol konečne zlepšiť,“ vyjadrili sa na dnešnej tlačovej besede organizátori.

Ústavný súd potvrdil, že amnestie boli zrušené v súlade s ústavou. „Vzorom je aj Anna Remiášová,  jej možno nejaký  občiansky odpor, voči tomu čo jej režim v tom čase spôsobil, že jej zobral syna. Na jednej strane by som chcel možno oceniť, že vláda urobila istú kvalitatívnu zmenu v tom, že nejaké protikorupčné opatrenia prijala...stále však nie sme presvedčení o tom boji proti korupcii," dodali organizátori.

Protikorupčný pochod nebude len v Bratislave, ale aj Košiciach. Začne sa v rovnaký čas. V Bratislave sa účastníci stretávajú  o 17:00 hodine na Hlavnej ulici. Podporné zhromaždenie budú mať organizátori dokonca aj v Prahe pred slovenskou ambasádou.  V čase od 17:00 do 19:00 budú môcť ľudia podpísať aj petíciu. Pri dostatočnom počte hlasov (200-tisíc) bude petíciu musieť na vedomie zobrať aj vláda SR.

Aké sú požiadavky petície?

Aby Národná rada SR zaradila do programu bod, v ktorom sa bude hlasovať o vyslovení nedôvery Ministrovi vnútra SR Robertovi Kaliňákovi.

Odchod Dušana Kováčika - v prípade nečinnosti ho prokuratúra môže odvolávať a následne potom by o tom hlasovala.

Aby organizátori protikorupčného pochodu mohli vystúpiť v pléne NR SR  a vysvetliť,  prečo bola petícia spísaná a odôvodniť ju.

Kde budete môcť podpísať petíciu?

Trnava – Trojičné námestie

Trenčín – Mierové námestie

Nitra – Svätoplukovo námestie

Žilina - Mariánske námestie

Banská Bystrica – Námestie SNP

 
Autor: sim 
 
Aplikácie 7 plus