FOTO: Kiska sa vrátil do školských čias, navštívil svoje gymnázium

05. decembra 2014, 13:06
Tip redakcii

Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade navštívil Andrej Kiska. Prezident, ktorý túto školu sám navštevoval, odpovedal študentom na otázky, no stretol sa aj so svojimi bývalými učiteľmi.

Študenti kládli prezidentovi otázky ohľadom aktuálneho diania.

Študenti kládli prezidentovi otázky ohľadom aktuálneho diania.

Autor: SITA

Prezident SR Andrej Kiska navštívil dnes Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade, na ktorom kedysi študoval. Stretol sa tu nielen s terajšími študentmi a učiteľmi, ale čakali ho aj jeho bývalí učitelia.

„Mal som možnosť sa stretnúť so svojimi učiteľmi ale aj tými, čo učia dnes. Hovorili sme o tom, ako je z pohľadu profesora dôležité vzdelanie, ale aj ukážka správania sa v živote a základné ľudské hodnoty, ktoré môžu profesori dať deťom. Najlepší však boli študenti, ktorí mi kládli otázky, ako sa mi tu študovalo, či som v dvanástich rokoch vedel, čím chcem byť a kedy som sa rozhodol byť prezidentom,“ povedal po stretnutí A. Kiska.

Ako študent bol veľmi dobrým žiakom a išli mu najmä prírodovedné predmety. Potvrdil to jeho bývalý učiteľ chémie Michal Brejčák, ktorý okrem prezidenta učil viaceré osobnosti nielen z politiky ale z rôznych oblastí.

Študenti boli pripravení

Prezident na svoje stredoškolské časy spomína rád, pretože, ako povedal, zažil tu veľa zábavy a priznal, že nebol vždy len poslušným žiakom. Poznamenal však, že zo strednej školy má dodnes tie najlepšie priateľstvá.

Zároveň poukázal na to, že tak ako dnes aj v budúcnosti bude veľmi dôležité, aké postavenie budú mať v spoločnosti učitelia. Študentom zase prízvukoval dôležitosť výberu vysokej školy a nabádal ich k odvahe študovať i v zahraničí.

Ako povedal riaditeľ školy Vladimír Lajčák, medzi študentmi, s ktorými na škole prezident diskutoval, boli členovia študentského parlamentu, úspešní reprezentanti gymnázia vo vedomostných i športových súťažiach.

Prezidentovi dokonca kládli aj otázky týkajúce sa referenda o rodine a rozpočtu Slovenskej republiky. Vyučovací proces na škole nebol obmedzený, pretože časť učiteľov zabezpečovala aj výučbu.

Podľa riaditeľa bolo veľmi ťažké vybrať tých, ktorí sa zo súčasného učiteľského zboru stretnú s prezidentom, preto rozhodol žreb. Po návšteve gymnázia odišiel prezident na návštevu detských domovov v Dobšinej a Spišskej Belej.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO: Kiska sa vrátil do školských čias, navštívil svoje gymnázium
TASR