FOTO Smeráčka Zmajkovičová v posteli. Nad týmto záberom vám zostane rozum stáť

05. septembra 2016, 06:00
Tip redakcii

Bývalá poslankyňa za Smer Renáta Zmajkovičová (54) patrí na slovenskej politickej scéne snáď k najčastejším prispievateľom na sociálne siete. Nedávno poslala ranný pozdrav svojim priaznivcom priamo z postele.

Politička stále šokuje

Politička stále šokuje

Autor: Emil Vaško

Krajská predsedníčka strany sa naozaj nehanbí podeliť i o skutočne súkromné zábery! Najnovšie nás pustila do spálne. Ukázala sa, ako uvoľnene sedí v pyžame pod perinkou a hľadí spokojne do mobilu. Kto však takto známu päťdesiatničky vyfotil, je pre nás záhadou.

Neprejdú ani dva dni, aby politička na svojom facebookovom profile neinformovala svojich fanúšikov čo i len o najmenšej zmene v jej živote. Medzi skvostami, ktoré už ukázala patria zábery z výletov, ako popíja drink i z cvičenia.

Jej obdivovatelia z toho majú očividne radosť, keďže pod fotografiami má pravidelne množstvo lajkov i komentárov. A o komplimenty v nich nie je núdza! „Máš zaujímavú krásu," svieti komentár od neznámeho muža pod jej profilovou fotografiou. „Renátka, ste veľmi elegantná," pripája sa ďalší fanúšik.

Zmajkovičová však nezostáva len pri fotografiách, na ktorých vyzerá „elegantne“. Nechýbajú ani zábery ako sa opaľuje pri bazéne hore bez, či ako si robí selfie zabalená len v plachte pred odchodom do sauny. Psychológ v tom má jasno. „Ak je takáto fotka pre širokú verejnosť, je to prehnaný exhibicionizmus. Ak je to určené pre priateľov, môžeme v tom vidieť signál a snahu o nadviazanie vzťahu. Snahu upútať niečiu pozornosť. Na fotke je signál. Signál som sama a môžete mať o mňa záujem.“

Zaujímalo nás, čo hovorí protokol na takéto netradičné vystupovanie političky. Známy protokolista Ladislav Špaček tvrdí, že ide o snahu získať politické body.

„Ak politikovi po zverejnení fotky v župane stúpnu preferencie, podarilo sa mu dosiahnuť zámer. Ak to však jeho cieľová skupina vyhodnotí ako niečo nevkusné, bola to chyba,“ povedal. Podľa komentárov však môžeme usudzovať, že v jej prípade ide o prvý príklad.

Mali by sa politici takto prezentovať?

Áno
10%
 
Nie
90%
 
Celkový počet hlasujúcich: 1397

S podobným konaním majú podľa Špačeka skúsenosť aj v Česku. „Prezident sa fotí v trenírkach, vyberá korunovačné klenoty opitý, v rozhlase hovorí vulgárne a jeho preferencie rastú,“ povedal na margo Miloša Zemana.

 
Autor: hel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO Smeráčka Zmajkovičová v posteli. Nad týmto záberom vám zostane rozum stáť
hel