Galko nie je spokojný s reakciou prezidenta Kisku. Čo mu vyčíta?

03. januára 2017, 06:00
Tip redakcii

Bývalý minister obrany Ľubomír Galko (48) si svoje pocity zo súčasných špekulácií okolo prezidenta Andreja Kisku (53) vypísal v blogu. Čo sa mu nepáči a čo očakáva od prezidenta?

Poslanec Ľubomír Galko (SaS)

Poslanec Ľubomír Galko (SaS)

Autor: Július Dubravay

Vážený pán prezident, milý pán Kiska, dovoľujem si takéto osobnejšie oslovenie, obraciam sa totiž na Vás nielen ako Váš volič, ale aj ako verejne činná osoba, ktorá Vás vo Vašej kandidatúre v druhom kole prezidentských volieb opakovane podporila,“ začína svoj otvorený list Galko, ktorý zverejnil portál europskenoviny.sk.

Ďalej pripomína kampaň proti Kiskovi, ktorú podľa neho viedol v druhom kole prezidentských volieb kandidát na prezidenta Robert Fico.

Nepochybujem, že ste nezabudli na nechutnú kampaň, ktorú proti vám viedla strana Smer-SD. Na tie kýble špiny o úžerníctve či scientológii,“ píše poslanec.

Galko ďalej v liste rozpráva o bodoch, v ktorých s Andrejom Kiskom čiastočne nesúhlasí. Patrí k nim migračná politika, „Schopnosť západnej civilizácie absorbovať a integrovať príval utečencov z moslimského prostredia, ktoré je vzdialené liberálnej demokracii, je podľa môjho názoru značne obmedzená. Toto nie je podľa mňa xenofóbia, ale racionálne rešpektovanie realit,“ tvrdí a dodáva, že sú tiež témy, kde sa jeho názory s názormi prezidenta vôbec nestotožňujú.

Napriek niektorým týmto čiastkovým názorovým nezhodám Vám chcem povedať, že Vás pokladám za skvelého prezidenta. Najlepšieho v histórii samostatného Slovenska a som s Vašou prácou ako Váš volič spokojný,“vyhlasuje, ale vzápätí hneď dodáva, že ho „obchádzajú mdloby“ a to je dôvod, prečo píše hlave štátu. Podľa Galka je na Slovensku v poslednom čase zvýšená aktivita vznikania nových strán, ktoré majú vyplniť dieru na domácej politickej scéne a tým sa dostáva aj k téme, o ktorej sa už dlhšie šušká. Ňou je vstup prezidenta do niektorej zo vznikajúcich strán alebo dokonca vytvorenie strany okolo súčasného prezidenta.

Tí, čo chcú priamo vstúpiť do politického ringu, sa podľa mňa boja, že to bez Vás „nedajú“ alebo si aspoň myslia, že to dajú ľahšie s Vami. Pre tých mám takúto odpoveď: Ak hrajú na istotu a hneď na začiatku sa chcú zviezť na Vás, pán prezident, tak nech radšej do toho ani nejdú. Politika nie je pre nich, pre nich sú vhodnejšie povestné mestské kaviarne,“ píše liberál a zároveň priznáva, že osoba Kisku by pomohla každej strane.

„Pán prezident, uvedomujem si, že ste sa mi ako Vášmu voličovi „neupísali“ na dve volebné obdobia. Ale poviem Vám úprimne, že to od Vás očakávam – že potiahnete aj to druhé volebné obdobie. A som hlboko presvedčený, že to od Vás očakáva aj drvivá väčšina Vašich voličov,“ tvrdí a pripomína, že prezident špekulácie o jeho vstupe do straníckej politiky nepotvrdil a ani nevyvrátil. „Vašou tajomnou reakciou spokojný nie som. Podľa môjho názoru to, že nechávate žiť tieto špekulácie, nie je správne,“ píše Galko v závere listu. 

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Galko nie je spokojný s reakciou prezidenta Kisku. Čo mu vyčíta?
pop