Hyeny, slizkí hadi i prostitútky. Akými menami už premiér počastoval novinárov?

24. novembra 2016, 09:56
Tip redakcii

Kauza okolo šéfa rezortu zahraničia Miroslava Lajčáka vzbudila vášne. Počas tlačovej besedy, na ktorej sa minister snažil vyvrátiť informácie o predražených akciách, premiér Robert Fico slovne napadol novinárov. A nebolo to prvýkrát.

Na stredajšej tlačovke si Fico opäť neustrážil slová.

Na stredajšej tlačovke si Fico opäť neustrážil slová.

Autor: TASR

V roku 2008, keď jeho manželka Svetlana absolvovala stomatologický zákrok, ho rozčúlili novinári, ktorí sa jeho polovičku pokúsili vyfotografovať. Zástupcov médií vtedy počastoval oslovením: "obyčajné hlúpe hyeny" a inšpiráciu v živočíšnej ríši očividne našiel aj vtedy, keď novinárov nazval „slizkými hadmi“.

V tom istom roku na tlačovej besede preniesol vetu, ktorá bola dodnes azda jeho najznámejším útokom na novinárov. "Len idiot môže na prvú stranu napísať, že pre svetovú krízu prichádzajú stovky ľudí o prácu a na druhej strane len idiot môže napísať, že Fico naháňa kšeft J&T vo Vietname za viac ako miliardu,“ uviedol.

Nasledujúce roky zástupcov médií síce označil ako klamárskych, podvodníckych alebo trápnych, no k vulgárnostiam sa neuchyľoval. Všetko sa však zmenilo toto leto.

Najprv na júlovej kontrole žatvy sa ho novinári pýtali na údajný rozkol v Smere. On odpovedať odmietol a novinárov vyzval, aby mali úctu k ľuďom, čo pracujú na poli lebo narozdiel od novinárov „sa narobia ako hovädá“.

Mal by sa premiér za svoje vyjadrenia ospravedlniť?

Áno
73%
 
Nie
27%
 
Celkový počet hlasujúcich: 1667

V druhej polovici leta zas redaktora Michala Kovačiča z televízie Markíza prirovnal k „záchodovému pavúkovi“. Urobil tak dokonca prostredníctvom videa na Facebooku.

Stredajšie nazvanie novinárov „špinavými protislovenskými prostitútkami" bolo však jednoznačne vrchol, čo dokazuje aj fakt, že jeho slová vyvolali pobúrenie a prebrali ich aj zahraničné médiá. 

 
Autor: hel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Hyeny, slizkí hadi i prostitútky. Akými menami už premiér počastoval novinárov?
hel