Kandidát svojsky oslovil voličov: Zneužil databázu mestského úradu?

26. februára 2016, 10:00
Tip redakcii

Tak toto nie je najvhodnejšia forma predvolebnej kampane! Pavel Olšiak (43), prednosta Mestského úradu v Poltári, sa chce dostať do parlamentných lavíc za Slovenskú národnú stranu pod číslom 64. Nádejných voličov však oslovil zarážajúcim spôsobom. Minulý štvrtok dal rozposlať zo služobného emailu mestského úradu hromadnú správu, ktorou žiada o podporu.

Takýto odkaz poslal prednosta z mailovej adresy informatika Mestského úradu v Poltári.Pavel Olšiak tvrdí, že nič nezákonné neurobil.

Takýto odkaz poslal prednosta z mailovej adresy informatika Mestského úradu v Poltári.Pavel Olšiak tvrdí, že nič nezákonné neurobil.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Peter Mišo

Pavel Olšiak v emaile so svojou fotografiou žiada podporiť SNS a vlastnú kandidatúru. Toto sa však niektorým nepozdávalo. Jeden z adresátov na spornú prosbu o podporu upozornil redakciu denníka Plus JEDEN DEŇ. „Posielam vám mail, ktorý mi prišiel z oficiálnej mailovej adresy Mestského úradu Poltár. Je to zneužitie zamestnancov na politickú kampaň a asi aj zneužite databázy mailových adries,“ napísal nám rozhorčene.

Pavel Olšiak ostal zaskočený. „Nemyslím si, že išlo o zneužitie mailových adries ani zneužitie zamestnanca. Správu som poslal len kolegom, prednostom mestských a obecných úradov na základe adresára, ktorý mi bežne chodí v mailovej pošte,“ bráni sa.

„Podotýkam, že kolega informatik mal dňa 18. februára dovolenku, a keďže som mal problém s odoslaním uvedenej správy, požiadal som ho, aby mi s tým pomohol a mail centrálne odoslal z adresy informatik@poltar.sk. Vôbec mi nenapadlo, že by to mohlo byť nejaké porušenie pravidiel, pretože v posledných dňoch som aj ja dostal mailom niekoľko podobných správ o voľbách,“ dodal.

Lenže aj známa organizácia Transparency International Slovensko si myslí, že Pavel Olšiak nepostupoval správne. „Ak je skutočne autorom spomínaného emailu, nezvolil si najšťastnejšiu formu kampane. Ak oficiálne emailové adresy mestského úradu slúžia na politickú sebaprezentáciu konkrétneho kandidáta či strany, môže to poškodzovať dôveru občanov v profesionalitu mestského úradu, ktorý by nemal slúžiť ako zázemie pre politickú kampaň,“ povedal programový koordinátor organizácie Michal Piško.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Peter Mišo 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kandidát svojsky oslovil voličov: Zneužil databázu mestského úradu?
Plus JEDEN DEŇ/Peter Mišo