Kiska odpísal Kotlebu: Spustilo to hotovú lavínu!

08. marca 2016, 06:00
Tip redakcii

To, že prezident Andrej Kiska nepozval na stretnutie do prezidentského paláca predsedu ĽS - Naše Slovensko, sa väčšine voličov nepáči a prezidenta ostro kritizujú. Politický analytik Ján Baránek s nimi súhlasí.

Rozhodnutie prezidenta spustilo u voličov vlnu ostrej kritiky.

Rozhodnutie prezidenta spustilo u voličov vlnu ostrej kritiky.

Autor: TASR

Na hlavu prezidenta Slovenskej republiky sa zniesla vlna obrovskej kritiky!

Andrej Kiska totiž pozval na stretnutie lídrov všetkých politických strán, ktoré sa dostali na základe výsledkov volieb do parlamentu, okrem šéfa ĽS - Naše Slovensko, Mariána Kotlebu.

"Myslím, že nikto nebude tvrdiť, že nebol výsledkami volieb prekvapený. Máme tu iné výsledky, než ich predpokladala tiež väčšina samotných politických strán. Máme tu hneď niekoľko nových strán
v parlamente. A budeme mať v parlamente aj radikálny politický extrémizmus v rovnošatách,"
vyhlásil prezident.

Andrej Kiska o výsledkoch volieb. Trpký odkaz pre Mariana Kotlebu. Sledujte nás ONLINE>> http://bit.ly/1RwaajC

Posted by Plus JEDEN DEŇ on Monday, March 7, 2016

Prezident poveril zostavením vlády predsedu víťaznej strany Smer, Roberta Fica.

"Pretože situácia je komplikovaná, považujem za správne postupovať systematicky. Chcem postupovať tak, aby sme krok za krokom postupne zistili - potvrdili alebo vylúčili -, aké možnosti sú a aké možnosti nie sú," dodal Kiska. 

Kotleba bol zvolený legitímne

Politický analytik Ján Baránek si nemyslí, že je šťastné riešenie odignorovať predsedu ĽS-NS Mariana Kotlebu a nepozvať ho na stretnutie do Prezidentského paláca.

„Marián Kotleba bol legitímne zvolený a oni to nechcú prijať,“ myslí si Baránek. Podľa neho, prezident rozhodnutím ignorovať Kotlebu, zvyšuje popularitu aj jemu, aj Ľudovej strane – Naše Slovensko.

„Nemyslím si, že je riešenie ignorovať ho, dosiahne tým pravý opak a týmto rozhodnutím mu len nahráva. Údernejšie by bolo, ak by sa stretli a  výhrady mu povedal na rovinu,“ povedal Baránek.

Naopak, politológ Miroslav Kusý hodnotí prezidentovo rozhodnutie pozitívne. „V danej situácii je to správne gesto. Prezident dáva najavo, že sa dištancuje od týchto neofašistických síl a že s nimi sa rokovať nemá,“ vysvetlil.

„So zločincami sa nerokuje, s vrahmi sa nerokuje a nerokuje sa ani s ľuďmi tohto typu,“ dodal.

Voliči sú rozhorčení

U voličov sa po tomto prezidentovom rozhodnutí spustila ostrá diskusia na facebookovom profile Plus JEDEN DEŇ. Väčšina z ľudí je postojom, ktorý zaujal Kiska, znechutená.

Janka B.

"Pýtam sa - vie pán prezident, čo je to demokracia? Kotlebu si zvolili ľudia, tak by to mal rešpektovať! Toto, čo tu počúvam a čítam nemám s demokraciou nič spoločné!" 

Petra P.

"Ľudia očakávajú, že sa prestane konečne v tomto štáte kradnúť a robiť tendre do vlastných vreciek, že začne štát pracovať pre občana a nie pre pár vyvolených. Pán prezident zjavne neovláda, čo je demokracia, keď pohŕda hlasmi viac ako 200 - tisíc ľudí."

Zuzana K.

"Je to v súlade so zákonom a Ústavou, ak prezident nechce rokovať so stranou, ktorú si ľudia zvolili? Ako potom rešpektuje rozhodnutia občanov?"

Peter D.

"Pán prezident, to je aká demokracia? Imigranti sú pre vás viac, ako občania Slovenska? Osobne som nevoli LSNS, ale toto je pre mňa silná káva."

Heto H.

"A teraz sa hanbím za to, že som volil Kisku. Prečo mu nedá šancu? Prezident má byť nestranný."

Dušan P.

"Tu máte toho prezidenta, čo ste si zvolili! Zapredanec, ktorý nerešpektuje občanov slovenského štátu!"

Na jednej lodi

Reakcia šéfa ĽSNS nedala na seba dlho čakať. „To je len ďalší dôkaz a potvrdenie toho, že všetky ostatné parlamentné strany spolu s prezidentom Andrejom Kiskom sú na jednej strane,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ Marian Kotleba.

„Keď si oni nevedia predstaviť spoluprácu s nami, pre mňa to znamená, že nie sme ako oni a oni to cítia, že nie sme ako oni. Takže ani my sa s nimi netúžime dávať do partie ani bratríčkovať. Oni sa len navonok tvária, že sú rozdielni, keď sú v debate na seba kydajú, ale keď zhasnú kamery, už sú najlepší kamaráti. Medzi nimi v skutočnosti niet žiadneho rozdielu," dodal Kotleba.

Viac sa dočítate v dnešnom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

 
Autor: Pluska.sk/ada, lan, pem, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kiska odpísal Kotlebu: Spustilo to hotovú lavínu!
Pluska.sk/ada
lan
pem
SITA