Komunisti budú mať vlastného prezidentského kandidáta

15. decembra 2013, 20:33
Tip redakcii

Predseda Komunistickej strany Slovenska Jozef hrdlička povedal, že nomináciu prezidentského kandidáta schválil v sobotu Ústredný výbor strany.

Predseda KSS Jozef Hrdlička pri Husákovom hrobe v bratislavskej Dúbravke.

Predseda KSS Jozef Hrdlička pri Husákovom hrobe v bratislavskej Dúbravke.

Autor: MATEJ KALINA/Plus JEDEN DEŇ

Prezidentského kandidáta bude mať aj Komunistická strana Slovenska, TASR to potvrdil jej predseda Jozef Hrdlička.

Ten dodal, že nomináciu kandidáta KSS schválil na svojom sobotňajšom zasadaní v Žiline Ústredný výbor strany.

Meno kandidáta KSS Hrdlička prezradiť nechcel. "Dohodli sme sa s ním, že tak urobíme až na oficiálnej tlačovej konferencii," povedal Hrdlička. Stať by sa tak malo v najbližších dňoch.

Prezidentom chcú byť trinásti

Kandidát KSS by bol v poradí už 14. prezidentským kandidátom. O Prezidentský palác má záujem Pavol Hrušovský (nominant KDH a Mosta-Híd), nezaradený poslanec Radoslav Procházka, občiansky kandidát Ján Čarnogurský, kandidát SMK Gyula Bárdos i podnikateľ a filantrop Andrej Kiska.

Tiež Peter Osuský zo SaS, Stanislav Martinčko (Koalícia občanov Slovenska), invalidný dôchodca z Košíc Leonid Chovanec, ďalej Jozef Behýl, ale aj Milan Melník, ktorý už v minulosti kandidoval. Zoznam kandidátov doplnila Ľubica Blašková, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko a Milan Kňažko. Smer-SD zatiaľ nenavrhol nikoho, najčastejšie sa spomína premiér Robert Fico.

Voľby budú na jar

Prezidentské voľby budú na jar 2014. Súčasnej hlave štátu, Ivanovi Gašparovičovi, sa skončí funkčné obdobie 15. júna 2014, v tento deň bude inaugurovaný nový prezident SR.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Komunisti budú mať vlastného prezidentského kandidáta
TASR