Matovič sa dočkal prekvapenia: Po debate ho čakali muži z kriminálky

15. februára 2016, 00:01
Tip redakcii

Zamotaný predaj Matovičovej firmy je stále aktuálny, výmenu názorov mali najnovšie minister vnútra Robert Kaliňák a šéf OĽaNO Igor Matovič. Takmer po hodinovej televíznej diskusii sa politici rozišli, no predsedu OĽaNO čakalo vonku nepríjemné prekvapenie.

Igora Matoviča si počkal  po vysielaní vyšetrovateľ.

Igora Matoviča si počkal po vysielaní vyšetrovateľ.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Fico obvinil pred týždňom Matoviča, že v roku 2008 fiktívne previedol svoju firmu na tzv. bieleho koňa, prepral 122 mil. korún a zlikvidoval účtovníctvo, aby zabránil kontrole daňového úradu. Predseda OĽaNO Igor Matovič obvinenia odmietol. Kauze sa v diskusnej relácii O 5 minút 12 venoval okrem Matoviča aj Kaliňák, ktorý premiérovi verí. „Matovič sa snaží stavať do polohy etalónu čistoty a všetkých obviňuje bez dôkazov,“ povedal Kaliňák. Šéf OĽaNO vidí za všetkým útok na vlastnú osobu a tvrdí, že Ficova vláda vraj využíva rôzne dokumenty nelegálnym spôsobom. Takéto tvrdenia Kaliňák odmietol.

Po skončení diskusie čakalo šéfa OĽaNO nepríjemné prekvapenie. Muži s odznakmi. „Jeden bol vyšetrovateľ, druhého som nepoznal. Podpisoval som predvolanie na výsluch na stredu 13:30, keď mám ohlásený protest na námestí. Predtým sme sa dohodli, že výsluch bude v sobotu. Dali mi žiadosť o vydanie účtovníctva, ktoré mám u babky. Budú ma šikanovať, aby som nemohol robiť žiadnu kampaň pred voľbami?“ povedal Matovič.

K šéfovi OĽaNO sa vyjadril aj premiér v televízii TA3, kde odmietol, že by získal dokumenty ku kauze nelegálne. „Mám ich od súkromnej osoby, ktorej identitu poviem v okamihu, keď sa táto vec vyšetrí,“ vyhlásil premiér.

Hlasujte v našej aplikácii VIRTUÁLNE #VOĽBY2016!Dostala by sa vaša strana do parlamentu, keby sa hlasovalo cez facebook?HLASUJTE A ZDIEĽAJTE!

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 8. február 2016

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Matovič sa dočkal prekvapenia: Po debate ho čakali muži z kriminálky
Plus JEDEN DEŇ/vip
SITA