Matovič urobil cirkus na polícii: Toto ešte nezažili!

10. mája 2017, 06:00
Tip redakcii

Poslanec Igor Matovič pokračuje v dramatickej hre na obeť. Tvrdí, že sa bojí o život. Aspoň takto to prezentoval na tlačovej konferencii v pondelok. Chrániť políciou sa však odmieta.

Igor Matovič vraj na polícii predviedol poriadny cirkus.

Igor Matovič vraj na polícii predviedol poriadny cirkus.

Autor: Tony Štefunko

Líder OĽaNO-NOVA tvrdí, že ho minulý týždeň zastavil pri venčení psa cudzí muž. Vraj ho vulgárne oslovil a vyhrážal sa mu smrťou. „Máš do pondelka čas odísť, inak ti osobne nájdem tvoj vlak,“ parafrázoval slová neznámeho muža Matovič.

Narážal tak zrejme na smrť bývalého poslanca za HZDS Františka Gauliedera, ktorého úmrtie sprevádzajú viaceré otázniky. Gaulieder zomrel pod kolesami vlaku a polícia dnes vyšetruje, či šlo o samovraždu, alebo vraždu. Matovič naznačoval, že by mohol skončiť rovnako.

Vo svojich vyhláseniach zašiel líder OĽaNO-NOVA ešte ďalej. Za vyhrážkami vraj stojí „nebezpečný psychopat“ Andrej Danko. Dôkazy o tom nemá, na mieste, kde sa mal incident odohrať, vraj nie sú priemyselné kamery. Keďže poslanec Národnej rady vyslovil nahlas a verejne svoje obavy o život, políciu to nenechalo chladnou.

Sám riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško podľa našich informácií kontaktoval poslanca Matoviča a požiadal ho, aby sa zastavil na policajnom prezídiu. Šéf Obyčajných ľudí sa na Národnú kriminálnu agentúru dostavil v utorok, teda deň po svojej tlačovej konferencii. „Pán poslanec vôbec nespolupracoval, nepodal žiadne trestné oznámenie, odmietol policajnú ochranu,“ potvrdil denníku Plus JEDEN DEŇ Hraško.

Podľa našich informácií z prostredia polície, si na takýto výstup, ako predviedol Matovič, nespomínajú ani skúsení vyšetrovatelia. „Tvrdí, že sa mu vyhrážajú, ale ochranu nechce, tvrdí, že môže byť na ňom spáchaný trestný čin, ale podnet na prešetrenie nedá, tak kto mu má potom veriť,“ uviedol zdroj z policajného zboru.

Pri Matovičovi však silné vyhlásenia nie sú ničím novým. Známe je jeho prvé vystúpenie pred novinármi, kedy krátko po voľbách v roku 2010 vyhlásil, že mu núkajú 20 miliónov eur, ak rozbije vládu Ivety Radičovej. Keď sa prípadom začala zaoberať polícia, Matovič uviedol, že to nie je pravda a šlo len o žart zo strany kamaráta.

Podobnú skúsenosť ako dnes polícia, má so šéfom OĽaNO-NOVA aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Tomu poslanec na schôdzi v parlamente, na ktorej bol prokurátor prítomný povedal, že vie o korupcii na najvyšších miestach. Vraj mu o tom porozprával jeho známy.

Jaromír Čižnár konal tak, ako mu to káže zákon a Matoviča si nechal zavolať na prokuratúru, aby ho mohli v súvislosti s páchaním trestného činu vypočuť. Matovič na prokuratúru prišiel, ale odmietol čokoľvek povedať. Podľa Čižnára sa dokonca pokúsil vybaviť beztrestnosť pre svojho známeho, ktorý sa mal na korupcii spolupodieľať.

Bude vás zaujímať

Čítajte viac

Výber z magazínu Pekné bývanie

Chutné recepty z Dobrého jedla

 
Autor: Martina Ruttkayová 
 
Aplikácie 7 plus