Matovičov osud spečatený! Ako prví poznáme verdikt

24. novembra 2016, 06:00
Tip redakcii

Koalícia v tom má jasno. Igor Matovič ostane sedieť v poslaneckej lavici aj naďalej. Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ v koaličnej trojke už padlo rozhodnutie, že by nebolo správne opozičného poslanca pripraviť o mandát.

Matovič má zrejme po problémoch.

Matovič má zrejme po problémoch.

Autor: Tony Štefunko

Igor Matovič čelí hrozbe vylúčenia z národnej rady kvôli živnosti, ktorú si opakovane zabudol zrušiť, alebo pozastaviť. Zákon pritom poslancovi zakazuje vykonávať akúkoľvek podnikateľskú činnosť.

V prípade šéfa OľaNO ide o druhé porušenie ústavného zákona týmto spôsobom. V minulosti dostal opozičný poslanec za ten istý prehrešok pokutu vo výške 12-tisíc eur.

Ak by sa malo postupovať v zmysle legislatívy Matovič pri druhom porušení ústavného zákona by mal prísť o mandát. Rozhodnúť o tom musia poslanci hlasovaním v pléne.

V septembri, keď sa Matovičov problém prevalil na verejnosti, to vyzeralo, že koalícia lídra Obyčajných ľudí nepodrží. Dnes je však všetko inak.

Predsedovia koaličných strán sa dohodli, že Matoviča v parlamente ponechajú. Podľa nášho zdroja z koalície ak by tak neurobili, šlo by o nebezpečný precedens, ktorý by sa mohol kedykoľvek obrátiť aj proti koaličným poslancom.

Mal by Matovič prísť o mandát?

Áno
64%
 
Nie
36%
 
Celkový počet hlasujúcich: 3239

Je totiž verejným tajomstvom, že aj keď nie oficiálne, ale v skutočnosti sa biznisu venujú aj mnohí iní zákonodarci. Oficiálne stanovisko koalície zatiaľ znie, že čakajú na vysvetlenie Igora Matoviča.

„V SNS sme to ešte neuzavreli,“ vyhlásil pre Plus JEDEN DEŇ predseda parlamentu Andrej Danko. Podľa našich informácií je za ponechanie Matoviča v parlamente aj samotný premiér Robert Fico.

 
Autor: mr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Matovičov osud spečatený! Ako prví poznáme verdikt
mr