Mečiar sa predviedol v televízii, ľuďom sa zasmial do tváre: Mne sa nič nestane

08. marca 2017, 09:08
Tip redakcii

Stále ten istý Mečiar. Bývalý trojnásobný premiér sa po dlhej odmlke opäť postavil pred objektívy kamier. Stalo sa tak potom, čo opäť ožila celospoločenská debata a zrušení ním udelených amnestií. Opäť sa tak vyjadril k téme, ktorá ho dvíha zo stoličky aj po rokoch. Nechýbal šokujúce vyjadrenia, štipľavý slovník, osočovanie či hádzanie špiny. Kopol si dokonca aj do nebohého exprezidenta Michala Kováča.

Vladimír Mečiar sa včera opäť postavil pred kamery. Na svojom prejave nezmenil nič ani po rokoch.

Vladimír Mečiar sa včera opäť postavil pred kamery. Na svojom prejave nezmenil nič ani po rokoch.

Autor: Július Dubravay

Sebareflexie sa už zrejme nedočkáme. Bývalý najsilnejší muž krajiny Vladimír Mečiar sa včera večer po rokoch posadil za jeden stôl s podpredsedom parlamentu Bélom Bugárom v relácii Ta3 Téma dňa.

Zaspomínal na deň, keď bol Kováč ml. zavlečený do cudziny. „A je to v r*ti a zase bude zle,“ prezradil, čo mu prebleslo hlavou, keď sa o celej veci dozvedel. To, že by za všetkým stála Slovenský informačná služba však naďalej odmieta.

„Mohol niekto v SIS-ke o tom vedieť,“ pripustil Mečiar. „Mal som podozrenie, že to bol človek, ktorý už nežije. Myslím pána Svěchotu, ktorého som z celej duše nenávidel a mal som na to osobné dôvody,“ ukázal prstom. Podľa Mečiara otec Kováča mladšieho, vtedajší prezident, o všetkom vedel a nezakročil. „Vedel to, čo sme my nevedeli a nekonal,“ povedal Mečiar.

Bugár nad väčšinou Mečiarových slov len krútil hlavou. „Väčšina z toho je fabulácia,“ povedal. „Musím povedať, že ste sa vôbec nezmenili,“ povedal bývalému premiérovi. „A na čo?,“ reagoval Mečiar.

Mečiar tvrdí, že on neudeľoval amnestie súvisiace s únosom, ale podľa neho išlo len o jednu amnestiu, o ktorej rozhodla vláda, na ktorú prešli kompetencie prezidenta SR.

Reč prišla aj na vraždu Róberta Remiáša, ktorá so zavlečením Kováča mladšieho do cudziny úzko súvisí. „Nemyslíte si, že by bolo zadosťučinením prísť za pani Remiášovou a ospravedlniť sa?," opýtal sa Bugár. „A za čo?,“ znela Mečiarova reakcia.

Mečiar sa nezaprel a počas diskusie niekoľkokrát zdvihol hlas. Kopol si dokonca aj do nebohého prezidenta Michala Kováča, o ktorom prehlásil, že ľúbil peniaze. „Keby ľúbil peniaze tak by nemal problémy tak, ako ich nemáte ani vy,“ povedal mu Bugár.

„Celý problém je, že vy ste s ním mali zlé vzťahy. Vy ste chceli, aby prezident robil to, čo chcete vy. Preto boli problémy, lebo ste ich vyvolávali,“ vytkol mu Bugár.

Mečiar sa ponosoval na stupňované aktivity proti nemu a amnestiám pričom spomenul aj film Únos. „Ešte ani dnes si nedovolím povedať celú pravdu, lebo by niektoré veci boli šokujúce pre verejnosť. Dozviete sa ich v knihe, keď vyjde," povedal. „Vy sa máte čoho báť,“ povedal v závere Bugár. Mečiar však svoju povahu nezaprel. „Mne sa už nič nestane,“ uzavrel. 

 
Autor: vek, vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Mečiar sa predviedol v televízii, ľuďom sa zasmial do tváre: Mne sa nič nestane
vek
vr