Analytici sa nad neznalosťou študenta Straku chytajú za hlavu: Je to megaprúser

23. júna 2017, 18:00
Tip redakcii

Študent David Straka organizujúci protikorupčné pochody požaduje vyšetrenie káuz Bašternák či Gorila. Pri jasných otázkach denníka Plus JEDEN DEŇ sa však osemnásťročnému študentovi slová hľadali len ťažko. Rozhovor, ktorý poukazuje na mladíkovu neznalosť základných faktov o kauze Bašternák či Gorila neostal bez povšimnutia. Analytici ho nešetrili.

Analytici neznalosť Dávida Straku poriadne skritizovali.

Analytici neznalosť Dávida Straku poriadne skritizovali.

Autor: FACEBOOK/DAVID STRAKA

Chce ich prešetrenie, nič o nich však dokopy nevie. Denník Plus JEDEN DEŇ položil študentovi Dávidovi Strakovi niekoľko otázok. Chceli sme napríklad vedieť, o čom je kauza Gorila. „To mám vám akože vysvetliť?“znela Strakova odpoveď. „Skôr viem napríklad o Bašternákovi a tak. Gorila bola predsa len dávnejšie,“ povedal.

Prišla ďalšia otázka. „Žiadate aj vyšetrenie kauzy Gorila, tak sa pýtam, o čom je tá kauza?“ opýtali sme sa. „My sme proste vedeli, že tie kauzy sú niečo také nemorálne. A nemáme úplne dostupné informácie k tomu, o čom je tá kauza,“ reagoval zasa Straka. Slová hľadal ťažko aj pri otázke, o čom je kauza Bašternák.

„Kde by som začal,“ povedal. Na otázku, kto je Ladislav Bašternák, reagoval nasledovne: „Pre mňa to je človek, ktorý sa proste do toho celého namotal. Jednoducho poslala jeho firma peniaze pánovi Kaliňákovi a je podozrivý z daňových únikov,“ bola Strakova odpoveď.

Odborníci neskrývajú zhrozenie. Ich slová hovoria jasnou rečou. „Je to principiálny problém a to je zle. Lebo keď niečo takéto organizujú a na základe toho vyvodzujú personálne dôsledky, musia to mať naštudované. Jednoducho bez toho to nejde,“ myslí si politický analytik Ján Baránek.

„Je to megaprúser,“ pritvrdzuje Eduard Chmelár, ktorý to v tom lepšom prípade označuje za amatérčinu. Jozef Lenč hovorí o fatálnom zlyhaní, Michal Horský zasa o spochybnení serióznosti akcie. Milan Žitný dokonca spomína manipuláciu verejnej mienky.

Názory analytikov si môžete prečítať už v zajtrajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.

Výber z magazínu PLUS 7 DNÍ

 
Autor: dopo 
 
Aplikácie 7 plus