Minister obrany Peter Gajdoš zvažuje návrat do armády: Trasie sa pod ním stolička?

25. novembra 2016, 11:00
Tip redakcii

Zdá sa, že šéf rezortu obrany Peter Gajdoš myslí na zadné dvierka. Podľa našich informácií poškuľuje po návrate do zelenej vojenskej uniformy. Ministrovania už má zrejme plné zuby. Alebo je všetko inak?

Priznal, že v prvých
dňoch ministrovania
sa mu aj ťažko
zaspávalo.

Priznal, že v prvých dňoch ministrovania sa mu aj ťažko zaspávalo.

Autor: TASR

Buď vie viac, ako je verejnosti dnes známe, a nad ministrom obrany sa zmráka, alebo Gajdoš sa stále cíti skôr vojakom ako mužom v riadiacej pozícii. Gajdoša vyniesla do ministerského kresla Dankova SNS. Aj keď bol štyri roky osobným tajomníkom a riaditeľom sekretariátu vtedajšieho ministra obrany Jána Siteka, odvtedy politiku nerobil.


Behom k lepšej nálade.
Foto: Ministerstvo obrany SR

Pár mesiacov po nástupe do funkcie šéfa jedného zo silových rezortov sa vyjadril, že z „ministerského postu má rešpekt a v prvých dňoch sa mu aj ťažko zaspávalo“. Gajdoš prv ako zasadol na ministerskú stoličku, pôsobil na poste prvého zástupcu náčelníka Generálneho štábu. A práve na Generálnom štábe by opäť zrejme rád získal nejaký flek. Podľa našich informácií si totiž zisťoval, či je možné vrátiť sa znova do generálskej uniformy a zasadnúť priamo na miesto náčelníka Generálneho štábu.


Minister je v zákopoch ako doma.
Foto: TASR

Ako profesionálny vojak odslúžil v Ozbrojených silách takmer 42 rokov a pre armádu doslova dýchal. Hovorkyňa ministerstva Danka Capáková nám odkázala, že tieto informácie nie sú pravdivé. Bol by však návrat na takýto vysoký post vôbec možný? Podľa zákona sa služba profesionálneho vojaka skončí prepustením, ak bol „zvolený, poverený alebo vymenovaný do funkcie člena vlády“, čo je aj Gajdošov prípad. Podľa hovorcu Ozbrojených síl Štefana Zemanoviča je „návrat do funkcie možný za istých podmienok“. Za akých nespresnil.

 
Autor: vr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Minister obrany Peter Gajdoš zvažuje návrat do armády: Trasie sa pod ním stolička?
vr