RegioJet totálne zosmiešnil Andreja Danka: Teraz sa z neho smeje celé Slovensko!

11. januára 2017, 14:00
Tip redakcii

Spor medzi súkromnou spoločnosťou RegioJet a štátnymi vlakmi InterCity naberá na obrátkach. A o drsné vyjadrenia nie je núdza!

Spoločnosť Dankovi pripomenula jeho brbty.

Spoločnosť Dankovi pripomenula jeho brbty.

Autor: Július Dubravay, Matej Kalina

V decembri vyštartoval z Bratislavy do Košíc po dlhšej odmlke obnovený IC vlak. Súkromná spoločnosť RegioJet, ktorá si dovtedy užívala monopol na tejto trase, na to reagovala takmer okamžite.

Oznámila, že od 31. januára na trase končí, pričom predsedu Národnej rady Andreja Danka obvinila, že za návratom IC vlakov bol jeho nátlak.

Proti týmto slovám sa šéf parlamentu ohradil a povedal, že Slovensko nepotrebuje „takýchto špekulatívnych podnikateľov, ktorí to, čo nie je až tak lukratívne, nechajú na štát a vyberú si vopred iba istý zisk a profit“.

Myslíte si, že za návratom IC vlakov je politický nátlak?

Áno
92%
 
Nie
8%
 
Celkový počet hlasujúcich: 8074

Po tejto krátkej mediálnej prestrelke sa zdalo, že sa situácia upokojila. Rezort dopravy dokonca spoločnosti zaslal oficiálne pozvanie na rokovania o vzniknutej situácii.

Keď sa však RegioJet na sociálnej sieti pochválil, že jeho služby využil herec Ivo Gogál, konflikt znova ožil.

Hercovu prítomnosť vo vlaku zamestnanci využili a nechali ho ohlasovať stanice. Ľudia nápad ocenili a začali dávať tipy, kto by ho mohol v budúcnosti vystriedať. „Napríklad taký Andrej Danko,“ zavtipkoval neznámy mladý muž.

Zamestnanec firmy Regiojet mu však odpovedal slovami, ktoré dostali všetkých do kolien. "Naším cieľom je, aby tomu hláseniu niekto rozumel," uviedol, čím očividne odkazoval na to, že Danko sa pri svojich prejavoch viackrát dopustil rôznych nezrozumiteľných brbtov.

Pokúsili sme sa zistiť, čo si predseda Národnej rady o posmešných vyjadreniach myslí, no jeho hovorkyňa nám zatiaľ stanovisko neposkytla.

 
Autor: hel 
 
Aplikácie 7 plus