Namiesto koncertu míting Smeru? Starostka zavádzala na obecnom webe

18. februára 2016, 08:00
Tip redakcii

Na webstránke obce sme medzi aktualitami našli pod nenápadným heslom Desmod „schovanú“ pozvánku na predvolebný míting! Mnohých fanúšikov kapely prekvapilo, keď sa po kliku namiesto informácií o koncerte objavila fotografia šéfa vládnucej strany s pozvánkou na stretnutie so smerákmi, kde okrem iných vystúpi aj spomínaná skupina. Po tom, čo sme sa začali zaujímať o danú vec, oznam zo stránky obce zmizol.

Starostka Marta Petrilová cez webstránka  úradu  v Košickej  Polianke  pozývala na  politický  míting. Tvrdí, že nič zlé neurobila.

Starostka Marta Petrilová cez webstránka úradu v Košickej Polianke pozývala na politický míting. Tvrdí, že nič zlé neurobila.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Daniela Pirschelová, internet

Navyše, starostka Košickej Polianky Marta Petrilová v snahe dodať pozvaniu na míting vážnosť, pripísala aj osobné pozvanie s výzvou: „Záujemcovia, prihláste sa osobne alebo telefonicky do 20. 2. na obecnom úrade. Z našej obce je zabezpečená doprava do Košíc a späť.“ Nechýbal podpis starostky a červená okrúhla pečiatka. Úradná pečiatka obce je pritom určená na osvedčenie dôležitých skutočností a oprávnení alebo vierohodnosti písomností vydaných pri výkone štátnej správy!

Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play vidí takéto konanie starostky ako zneužitie právomoci. „V čase volebnej kampane je zákonom zakázané, aby sa v prospech politických strán angažovala obec. Ak ako predstaviteľka obce využila obecnú stránku na propagáciu kandidujúcej strany a zneužila aj úradnú pečiatku, porušila tým zákonný zákaz,“ tvrdí Wienk. Čo na to starostka?

„Beriem to ako službu občanom za to, že ma vo voľbách podporili,“ bránila sa Petrilová. S tvrdením o zneužití obecnej stránky na podporu „svojej“ strany nesúhlasí. „Neurobila som nič zlé, len som chcela občanom uľahčiť dopravu do Košíc, keďže nie každý je mobilný,“ trvala na svojej pravde starostka.

Gestorom webstránok miest a obcí je ministerstvo financií. To však na našu otázku, či je to v poriadku, zareagovalo stručne – že nezodpovedá za zverejňovaný obsah. Ten rieši miestne zastupiteľstvo. Zaujímali sme sa aj o to, z akých peňazí uhradí obec náklady spojené s „výletom“ ľudí do Košíc. „Nás to nebude stáť ani cent, všetko je hradené z peňazí strany Smer na predvolebnú kampaň,“ tvrdila starostka Košickej Polianky.

Takto sa vykľulo šidlo z vreca

1. Na oficiálnej stránke obce sme klikli na odkaz Aktuality...

2. ...zaujal nás koncert Desmodu, no po kliku na odkaz „vstup voľný“ sa objavil Robert Fico...

3. ... a nasledovalo pozvanie pani starostky na míting aj s úradnou pečiatkou.

Hlasujte v našej aplikácii VIRTUÁLNE #VOĽBY2016!Dostala by sa vaša strana do parlamentu, keby sa hlasovalo cez facebook?HLASUJTE A ZDIEĽAJTE!

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 8. február 2016

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Daniela Pirschelová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Namiesto koncertu míting Smeru? Starostka zavádzala na obecnom webe
Plus JEDEN DEŇ/Daniela Pirschelová