Ako je na tom premiér Robert Fico rok po operácii srdca? Toto má byť dôkaz o jeho zdravotnom stave

21. apríla 2017, 10:15
Tip redakcii

Minuloročný záver apríla sa niesol v znamení vážnych zdravotných problémov premiéra Roberta Fica. Šéf vlády musel absolvovať operáciu srdca a každý čakal, či a kedy začne opäť naplno úradovať. Odvtedy sa stihol vrátiť k obľúbenému športu, čelil dvom odvolávaniam v parlamente, protestom priamo pod jeho oknami a Slovensko previedol cez prvé predsedníctvo v Rade EÚ. Denníku Plus JEDEN DEŇ sa podarilo zistiť, ako je na tom premiér zdravotne dnes.

Kto sa chce presvedčiť o zdravotnom stave premiéra, má prísť ráno na hrádzu.

Kto sa chce presvedčiť o zdravotnom stave premiéra, má prísť ráno na hrádzu.

Autor: Matej Jankovič

Šéf vlády Robert Fico prežíval pred rokom krušné chvíle. Po náhlych informáciách o tom, že s premiérom nie je všetko v poriadku a má mať problémy so srdcom, obletela Slovensko správa, že šéf vlády putoval pod skalpel.

Po tom, ako 14. apríla minulého roka prišiel do nemocnice v sprievode ochranky, bol v krátkom čase hospitalizovaný a 22. apríla podstúpil v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb operáciu srdca, počas ktorej mu bol zavedený bypass.Iba tri dni po prepustení z nemocnice a necelé dva týždne po operácii všetkých prekvapil, keď sa nečakane posadil do svojho kresla na Úrade vlády a viedol rokovanie kabinetu.

Chopil sa svojej úlohy pri preberaní slovenského predsedníctva v Rade EÚ, rovnako rýchlo sa vrátil aj k pravidelnému cvičeniu. Pohybu popri Dunaji sa nevzdal ani počas chladných zimných dní, keď teplota klesala hlboko pod bod mrazu. „Kto sa chce presvedčiť o zdravotnom stave premiéra, nech príde každé ráno na hrádzu,“ reagovala na otázku o tom, ako sa cíti predseda vlády, jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Podľa našich informácií z prostredia okolo Roberta Fica sa premiér cíti dobre. Pravidelne absolvuje kontroly u lekára. Dokonca v poslednom čase vraj zvýšil záťaž aj frekvenciu cvičení a do zostavy zaradil náročnejšie cviky.  

 
Autor: mr, vek 
 
Aplikácie 7 plus