Opozícia chce poškodiť Slovensko, tvrdí Lajčák: Snaha o odvolanie premiéra ma neprekvapuje

15. júna 2016, 11:50
Tip redakcii

Je to snaha poškodiť Slovensko. Tak vníma minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) vyhlásenie opozície o tom, že mieni počas prvého týždňa predsedníctva SR v Rade EÚ odvolávať v parlamente premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v prípade, že nezosadí ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Lajčák to dnes uviedol pred zasadnutím vlády.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák

Autor: TASR

„Vidím to ako snahu poškodiť Slovensko, ale to ma neprekvapuje u týchto ľudí, oni sa snažia poškodiť Slovensko od začiatku. Nie som prekvapený,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Robert Kaliňák (Smer-SD) čelí kritike za prepojenia s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. Lajčák v reakcii na to uviedol, že na kauzu nemá názor. „Nemám, lebo neviem, komu mám veriť,“ vysvetlil s tým, že v tejto veci vládne hystéria. 

„Chcem veriť, že Slovensko je právny štát, že tu fungujú súdy, prokuratúra a že by sme nemali odsudzovať ľudí na základe toho, že sa niekto tak rozhodol. Ak bude dokázané, že niekto porušil zákon, tak samozrejme musí z toho vyvodiť dôsledky,“ doplnil Lajčák.

Podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) je dôležité, aby sa kauza „vykomunikovala“. „Je nepríjemné, ak je na kohokoľvek vrhaný nejaký tieň podozrenia a ten chce mať takisto priestor sa očistiť. To znamená, že je dôležité, aby aj ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom medializovaní, mali priestor sa očistiť,“ vysvetlil.

Z pohľadu Druckera kauzu inak prezentuje opozícia a inak minister. „Mne to príde ako dve, tri veci spájané dokopy. Pýtal som sa na to, opäť používam manželku ako štít, čo si ona o tom myslí. Ona hovorí, že tomu vôbec nerozumie a že je to nejaké divné celé,“ doplnil šéf rezortu zdravotníctva.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Opozícia chce poškodiť Slovensko, tvrdí Lajčák: Snaha o odvolanie premiéra ma neprekvapuje
TASR