Podozrivé kšefty s liekmi v kauze galantského Čistého dňa: Psychiater mal zarábať na predpisoch!

13. septembra 2016, 08:00
Tip redakcii

V súvislosti s resocializačným zariadením sa na sociálnych sieťach objavila správa o prepojení galantského psychiatra Mária Straku a bývalého poslanca Národnej rady Zoltána Horvátha, ktorí figurujú v dozornej rade Čistého dňa. Hovorí sa v nej o kšeftoch s liekmi.

Budova, kde sídli ambulancia psychiatra Straku.

Budova, kde sídli ambulancia psychiatra Straku.

Autor: Michal Smrčok

Psychiater Straka mal podľa sociálnej siete zarábať na predpisovaní liekov pre klientov kontroverzného centra Čistý deň. „Keďže mám atestáciu aj z adiktológie, čo je liečba drogových závislostí, a v mojej spádovej oblasti jej aj spomínané resocializačné zariadenie, poskytujem jeho klientom zdravotnú starostlivosť. Ako psychiater, ak je to nutné,“ povedal nám Straka.

V správnej rade je 10 rokov a podľa neho nemá z členstva ani euro. „Mesačne predpíšem lieky asi za 5 000 eur, z toho klientom centra asi za 200 - 300 eur,“ povedal.
Bývalý poslanec a viceprednosta Okresného úradu v Galante Zoltán Horváth je v dozornej rade centra od jeho vzniku, ale nie je aktívnym členom.

Za pätnásť rokov vraj nikde nepočul žiadne sťažnosti. „Teraz som zavolal otcovi jedného klienta, ktorý tam je. Plakal mi do telefónu, že je to vykonštruovaná bublina,“ vyhlásil Horváth. „Dnes sa do toho nalieva veľa politiky,“ dodal.

 
Autor: Matúš Német 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Podozrivé kšefty s liekmi v kauze galantského Čistého dňa: Psychiater mal zarábať na predpisoch!
Matúš Német