Počiatek a Vážny nenastupujú do parlamentu: Čakajú ich lukratívne fleky

26. marca 2016, 07:00
Tip redakcii

Postarali sa o nich. Bývalý vicepremiér pre investície Ľubomír Vážny (Smer) a exminister dopravy Ján Počiatek (Smer) v druhej Ficovej vláde skončili. Mali by tak zasadnúť na poslanecké stoličky a konečne sa venovať práci v parlamente. Na ustanovujúcej schôdzi však obaja prekvapili, keď sa ich mená objavili medzi poslancami, ktorí v parlamente nebudú sedieť.

Počiatek zrejme dostane zaujímavý flek. Ani Vážny sa nemusí báť, že by ostal bez teplého miestečka.

Počiatek zrejme dostane zaujímavý flek. Ani Vážny sa nemusí báť, že by ostal bez teplého miestečka.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

Exčlenovia vlády Ľubomír Vážny a Ján Počiatek sa zo sedenia v parlamente opäť vyvliekli a na prvej schôdzi už za nich dokonca určili náhradníkov. „Za Jána Počiatka nastupuje Martin Nemky a za Ľubomíra Vážneho nastupuje Milan Mojš,“ informoval bývalý predseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer). Kam známi páni mieria, Pellegrini už nepovedal, pričom v novej vláde zasadne práve on na Vážneho stoličku vicepremiéra pre investície. Počiatkovo ministerské kreslo dopravy zas bude riadiť Roman Brecely (Sieť).


Za Vážneho nastúpi Milan Mojš.
Foto: archív

Miesta, kde presne budú Počiatek a Vážny po novom pôsobiť, však vo Ficovej strane poriadne taja. „Od začiatku sa hovorilo, že obaja páni dostanú lepšiu funkciu. Kde budú pôsobiť, drží vedenie v tajnosti. Majú však zrejme skončiť vo vedení štátnych podnikov,“ povedal nám zdroj blízky strane Smer. Čo budú Počiatek a Vážny po novom robiť, nevedia povedať ani na Úrade vlády či v strane Smer. O informácie vraj máme požiadať samotných politikov. Obaja sa však zrejme rozhodli držať bobríka mlčanlivosti a telefóny nám nedvíhali.


Martin Nemky nahradí Počiatka.
Foto: archív

Isté však je, že obaja páni sa už čoskoro budú môcť popýšiť vysokou funkciou. Sám Vážny sa už v minulosti preriekol, že premiér nemá problém postarať sa o neho. „Povedal mi: Vážim si ťa, nechcem ťa stratiť, a preto som ti vymyslel post podpredsedu pre investície,“ vysvetľoval v minulosti Vážny. O teplé miestečko sa rovnako nemusí báť ani Počiatek, ktorý má v strane Smer pevné miesto.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Počiatek a Vážny nenastupujú do parlamentu: Čakajú ich lukratívne fleky
Plus JEDEN DEŇ/vip