Pohreb poslanca Bindera († 46): Tvrdé slová nad rakvou

18. mája 2016, 07:55
Tip redakcii

S poslancom Ondrejom Binderom († 46) sa včera navždy rozlúčili príbuzní, stranícki kolegovia na čele s Marianom Kotlebom, ale aj niektoré známe osobnosti. Z vlády či vedenia parlamentu sa však neukázal nik. „Je to hanba,“ tvrdí politológ Ján Baránek.

Najviac zdrvená bola rodina - rodičia a deti.

Najviac zdrvená bola rodina - rodičia a deti.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Obrovský žiaľ prežíva rodina Ondreja Bindera, poslanca za Kotlebovu ĽSNS, ktorý zahynul minulý piatok po infarkte za volantom svojho auta. V utorok sa s ním prišla do Svätého Antona rozlúčiť možno až tisícka ľudí, okrem príbuzných aj niektoré známe tváre. Medzi nimi napríklad Ľudovít Kaník, Boris Kollár, hokejový brankár Ján Lašák či banskoštiavnická primátorka Nadežda Babiaková.

Miestny katolícky kostol sa zaplnil smútiacimi už hodinu pred omšou. Chrámom sa ozýval veľký plač. Príbuzní Ondreja Bindera nesú jeho náhly odchod veľmi ťažko. Zdrvené sú najmä jeho deti a rodičia. Marian Kotleba prišiel v sprievode „vlajkonosičov“ svojej strany i manželky Frederiky.


Na pohrebe nechýbali ani poslancovi spolustraníci z parlamentu.

Posledné zbohom dal Binderovi aj politológ Ján Baránek. „Bol to hlboko veriaci, nesmierne nezištný človek. Veľmi chcel pomáhať ľuďom a robil svet lepším,“ povedal o dobrom priateľovi. „Bol mi svedkom na cirkevnej svadbe a som krstným otcom jeho najmladšieho syna,“ vysvetlil Baránek rodinné prepojenie.


Politológ Ján Baránek.

To, že na poslednú rozlúčku neprišiel nikto z vlády ani z vedenia parlamentu, je podľa neho hanba. „Smrť nepozná politické strany,“ netajil sklamanie. Mrzí ho, že na pohrebe sa neukázal ani Ján Figeľ, ktorý bol kedysi na Binderovom ranči častým hosťom.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/eš, foto: Vlado Benko jr. 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pohreb poslanca Bindera († 46): Tvrdé slová nad rakvou
Plus JEDEN DEŇ/eš
foto: Vlado Benko jr.