Politici riešia Mečiarove amnestie. Matka Remiáša nad tým len krúti hlavou!

16. marca 2017, 14:00
Tip redakcii

Mečiarove amnestie sú dlhodobo na pretrase. V parlamente sa hovorí o snahe opozičného poslanca Jána Budaja (OĽaNO-NOVA), s tou druhou oboznámil včera verejnosť koaličný trojlístok. Čo na situáciu hovorí Anna Remiášová, ktorá prišla o syna Roberta?

Anna Remiášová má na snahu koalície k zrušeniu Mečiarových amnestií svoj názor

Anna Remiášová má na snahu koalície k zrušeniu Mečiarových amnestií svoj názor

Autor: TASR

Snaha zrušiť Mečiarove amnestie a riadnym uzavretím prípadov uľaviť neslávnej histórii vtedy ešte mladého Slovenska je na domácej politickej scéne už po deviatykrát.

Návrh poslanca Jána Budaja je v parlamente už v druhom čítaní a hlasovať by sa o ňom malo na marcovej schôdzi.

Včera politici aj verejnosť s napätím očakávali plán premiéra Roberta Fica (Smer-SD), predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) a podpredsedu parlamentu Bélu Bugára (Most-Híd). Koalícia navrhuje novelizovať ústavu a tiež rozšírenie kompetencií parlamentu. Poslanci by mali právo zrušiť amnestie trojpätinovou väčšinou a návrh na zrušenie amnestií by muselo podať 30 poslancov. Potom by mal Ústavný súd do dvoch mesiacov rozhodnutie parlamentu o zrušení amnestií posúdiť.

Mama nebohého Róberta Remiáša bola tiež jednou z tých, ktorých veľmi zaujímal návrh vládnej koalície, ktorý by mal pomôcť situáciu riešiť. „Prosím všetkých, buďte v strehu! Cítim, že sa chystá ďalší podraz. Bože, daj aby som sa mýlila. Verím, že si koalícia dobre rozmyslí, či chce jednať fér...“ napísala Remiášová na sociálnej sieti ešte predtým, ako zverejnila koalícia svoj plán.

„Nemýlila som sa! Koalícia vyrába ďalší pamflet, ako preniesť zodpovednosť za rozhodnutie o zrušení močiarových samoamenstií na niekoho iného...Ficko sa bojí močiara,“ napísala včera dopoludnia po tlačovej konferencii predsedov koaličných strán.

Remiášová má zjavne na celú koaličnú iniciatívu jasný názor.

 
Autor: pop 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Politici riešia Mečiarove amnestie. Matka Remiáša nad tým len krúti hlavou!
pop