Premiér Fico a jeho sekretárka Janka sa príjemne bavili aj v Chorvátsku

04. septembra 2013, 23:00
Tip redakcii

Sekretárka premiéra Roberta Fica Jana Halászová (27) by si zaslúžila ocenenie zamestnanec roka. Svojho šéfa totiž verne sprevádza aj na zahraničných cestách. A keď treba, tak s ním večer vybehne aj do baru na pláži v Chorvátsku.

Robert Fico a Janka Halászová spolu v Chorvátsku:   Fico sedel vedľa  Janky.

Robert Fico a Janka Halászová spolu v Chorvátsku: Fico sedel vedľa Janky.

Autor: archív

V piatok večer 9. augusta sa podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ nachádzal premiér Robert Fico v Chorvátsku, v mestečku Opatija. A nebol sám. Spolu s ním strávila večer v luxusnom bare na pláži aj jeho sekretárka Janka Halászová.

„Sedeli s väčšou partiou ľudí a celkom dobre sa bavili. Odchádzali všetci spolu okolo desiatej večer,“ prezradil čitateľ – jeden z návštevníkov podniku. Janka sa na spoločný večer nahodila do čierneho tielka, naopak, Fico zvolil letné oblečenie – košeľu i nohavice v bledých farbách.

Či išlo o plánovaný oficiálny výjazd, alebo si do Chorvátska Fico s partiou vyrazili súkromne, nevedno. „Nemáme čo komentovať,“ odbili nás z tlačového odboru Úradu vlády.

Bozky v aute po polnoci

Čo hovorí na to, že letný večer v Chorvátsku strávil Robert Fico aj v spoločnosti sekretárky Janky, sme sa chceli spýtať jeho manželky Svetlany, ktorú sme zastihli v práci. Udalosti z ostatných dní ju zrejme nenechali chladnou.


VCHOD DO BARU: Víta hostí, jedným z nich bol i Fico.
Foto: archív

Týždenník PLUS 7 DNÍ totiž zverejnil fotografie, na ktorých jej manžel strávil večer so svojou podriadenou Janou Halászovou.

Osobne ju bol vyzdvihnúť pred bratislavským bytom jej mamy, následne Janku odviezol do luxusnej reštaurácie v kaštieli v Čereňanoch a po pár hodinách ju pred druhou v noci opäť odviezol domov do Bratislavy.

Svetlana mlčí

Na konci tohto výletu v aute padol aj niekoľkosekundový bozk. Svetlana Ficová sa však k zverejneným fotografiám ani k tomu, či vie, že jej manžel bol 9. augusta v Chorvátsku aj s Jankou, vyjadriť nechcela. „Viete čo, nehnevajte sa. Nie. Úplne zbytočne,“ reagovala Ficová na naše otázky.

Luxus v Chorvátsku

Bar Tantra, v ktorom si užíval horúci letný večer Robert Fico aj so sekretárkou Jankou Halászovou, sa nachádza na pláži Lido v meste Opatija.

Toto miesto je považované za jedno z najčistejších. V bare je možné si objednať rôzne koktaily, ako sú Piňa Colada či Talianska Colada.

Opatiju ako svoju dovolenkovú destináciu si veľakrát vyberajú ľudia, ktorí vyhľadávajú luxus. Práve tu sa totiž nachádza množstvo exkluzívnych hotelov. (las)

Kariéru robí aj sestra Andrea

Sestry Halászové robia v štátnej správe kariéru. Kým Janka Halászová by mala pracovať v Kancelárii predsedu vlády, jej sestra Andrea zase od októbra minulého roka zarezáva na ministerstve pôdohospodárstva ako tlačová tajomníčka.


Andrea (vpravo): V hre Vagína monológy.
Foto: archív

Zaujímavé pritom je, že v minulosti pôsobila ako herečka. Hrala napríklad v kontroverznej divadelnej hre Vagína monológy.

„Slečna Andrea Halászová prešla v októbri 2012 riadnym výberovým konaním na  pozíciu štátny radca v odbore komunikácie a marketingu. K súkromnému životu nemáme dôvod sa vyjadrovať,“ komentoval celú situáciu hovorca ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala.

Taktiež sa nevyjadril k jej doterajším pracovným skúsenostiam z tejto oblasti. Verejnosť sa už asi nedozvie ani to, čo vlastne Jana Halászová na Úrade vlády robí.

Premiér Robert Fico opakovane na túto otázku iba povedal: „Na všetky otázky tohto typu sme odpovedali v súlade so zákonom.“

Tlačový odbor tvrdí, že informácia o pracovnom zaradení Jany Halászovej je verejne prístupná, kde, to už však neprezradili. Vzhľadom na to, že Jana Halászová nie je riadiaci pracovník, nevyjadrili sa ani k platu.

(las)

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/las, vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Premiér Fico a jeho sekretárka Janka sa príjemne bavili aj v Chorvátsku
Plus JEDEN DEŇ/las
vip