Fico prekvapil Dechtičanov: Daroval im 15-tisíc eur

05. novembra 2012, 06:00
Tip redakcii

Krst knihy o obci a 840. výročie románskej rotundy v Dechticiach neďaleko Trnavy si včera nedal ujsť premiér Robert Fico. Nechýbal ani jeho stranícky kolega a poslanec Národnej rady SR, dechtický rodák Andrej Kolesík.

FICO V DECHTICIACH: Prekvapil starostu darom.

FICO V DECHTICIACH: Prekvapil starostu darom.

Autor: MARTIN KUKUČKA/Plus JEDEN DEŇ

O návšteve premiéra, ktorého pozval poslanec Kolesík, vedelo iba zopár zainteresovaných, a tak jeho príchod počas vystúpenia detského folklórneho súboru v kultúrnom dome bol pre všetkých poriadnym prekvapením.

Starosta Karol Zachar omylom privítal premiéra ako predsedu parlamentu. Ten to vtipne komentoval, že keby ním bol, mal by menej roboty.

Chcel byť archeológ

Fico priznal, že do Dechtíc ho priviedol aj záujem o históriu: „Keď som v roku 1982 končil gymnázium v Topoľčanoch, chcel som ísť na archeológiu do Brna, ale vtedy neotvárali ročník.“ Darček pre miestnych si nechal na záver.

„Keďže do konca roka ešte disponujem nejakou rezervou, dovoľte mi, aby som prispel na rekonštrukciu tejto nádhernej národnej kultúrnej pamiatky sumou pätnásťtisíc eur,“ prekvapil prítomných. Potom nasadol do auta, aby si prezrel vzácnu kruhovú rotundu z roku 1172, ktorú ukrýva Kostol Všetkých svätých.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MARTIN KUKUČKA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Fico prekvapil Dechtičanov: Daroval im 15-tisíc eur
Plus JEDEN DEŇ/MARTIN KUKUČKA