Premiér Fico na svojom blogu: Chcem kandidovať za prezidenta!

05. marca 2013, 15:21
Tip redakcii

Premiérovi Ficovi sa nepáči, že už rok pred prezidentskými voľbami kandidáti sľubujú, že vyriešia nezamestnanosť, zmenia dane i situáciu v súdnictve. Prezident podľa jeho slov však nemá také veľké právomoci.

Fico: Kampaň nemá začínať tým, že idete proti niekomu.

Fico: Kampaň nemá začínať tým, že idete proti niekomu.

Autor: TASR

Premiér Robert Fico uverejnil v utorok na svojom blogu článok Chcem kandidovať na prezidenta.

Hovorí v ňom o tom, aké funkcie prezident v našom štáte vôbec má. Alebo, lepšie povedané, nemá.

Výňatok z Ústavy

Premiér je nespokojný s vyhláseniami kandidátov. Chcú meniť situáciu s nezamestnanosťou na Slovensku, čo budú robiť s daňami a ako povedú hospodárstvo... a ako pôjdu proti Roberotvi Ficovi.

Ako dôkaz svojej nespokojnosti poskytuje i výňatok z Ústavy Slovenskej republiky o právomociach prezidenta. Ten dokazuje, že všetky sľuby sú v skutočnosti prázdne, pretože prezident je len formálnou politickou postavou.

Čo je teda naozajstnou funkciou prezidenta? "Byť autoritou, ktorá bude aj napriek rozmanitosti spoločnosti v  politických, ideologických, či iných otázkach, všeobecne uznávaná a  rešpektovaná. Ktorá dokáže osloviť nadstraníckymi posolstvami, ktorá dokáže priniesť kompromisné riešenia v konfliktoch, ktorá v zahraničí odprezentuje Slovensko v tých najlepších farbách," uvádza. 

Traja kandidáti

Oficiálne svoju kandidatúru na post prezidenta oznámili len dvaja uchádzači. Prvým je Andrej Kiska, zakladateľ charitatívnej spoločnosti Dobrý Anjel. Druhým je invalidný dôchodca z Košíc, Leonid Chovanec. Tretím je Ján Čarnogurský, ktorý už zbiera podpisy. Špekuluje sa i o kandidatúre Petra Šťastného, Radoslava Procházku, Pavla Hrušovského či Pavla Pašku.

Blog pravdepodobne reaguje na vyhlásenia Andreja Kisku, ktorý povedal, že má v pláne premiéra poraziť. Je totiž presvedčený, že napriek tomu, že premiér doteraz svoju kandidatúru neohlásil, určite sa uchádzať o prezidentské kreslo bude.

Leonid Chovanec chce ako prezident bojovať proti okrádaniu chudobných ľudí. Chce sa stať hlavou štátu za pomoci ľudí a nie politických strán.

Hoci Robert Fico vo videu pri blogu uviedol, že sa k vlastnej kandidatúre nemal čas vyjadriť, podľa jeho článku to vyzerá tak, že ju asi nechystá...

Podporili by ste premiérovu kandidatúru na prezidenta SR?

Formulár otázok a odpovedí

 

Ilona 22.03.2013 09:59
Nie je schopný dokončiť,čo sľúbil.Ak raz politik niečo sľúbi-mal by to aj splniť.Ľudia neverte Ficovi,ktorý nám nasľuboval ISTOTY a z bilbordov sa Vám vysmieva,že ste mu naleteli.Babkám demokrátkam stačí,že na MDŽ im Kaliňák povie-ruky bozkávam, Fico im povie nejaké vtipy a už majú nakúpené za to lieky a stravu.Ako málo niekomu stačí ku šťastiu.A zasa ľuďom nahučia-len voľte Fica za prezidenta,lebo je to najlepší kandidát a zasa ako hlúpe ovce pôjdu voliť,aby sa náš Fico mal aspoň tak dobre,ako Mečiar-keď nie lepšie.A akú stratégiu v strane Smer-sd vybudoval? Utekanie pred pravdou,ale mal by pamätať,že tá pravda ho raz aj tak dobehne.Čas ten sa zastaviť nedá-ten pracuje proti Vám pán Fico.
 
Bobo 07.03.2013 20:54
nie určite nie nikdy
 
L 07.03.2013 19:30
nie
 
Vincent Majdanič 07.03.2013 08:51
Hlavne že Pán Fico by aj mohol niečo zmeniť ale on pre zmenu neurobí nič a sluby ktoré Pán Fico už dávno nasľuboval sa nejak nenaplnili, prečo asi???
 
Olga Krisak 06.03.2013 15:00
zutekať pred svojimi vlastnými sľubmi do závetria? To sa nehodí k tak sebavedomému a sebestrednému politikovi!!!!
 
zuzana 06.03.2013 12:55
Ano podporila by som, nakoľko má prehľad a musí znášať veľa útokov na vlastnú osobu pritom tý ktorí nanho útočia majú riadne za ušami.
 
Ján Kandrik 06.03.2013 08:03
Podporil by som bežného človeka a nie to čo nám podsúvajú tzv. politici. No a tých, ktorí už ohlásili svoju kandidatúru určite nie...
 
Rebeka 06.03.2013 08:03
Nebolo ho uz dost, prezidentom by mal byt clovek bez nenazranych kamosov
 
mark 06.03.2013 08:03
jasne ze by som podporil.len on vam tu radost neurobi.hahaha
 
Michal 06.03.2013 08:03
Nech Boh ochraňuje túto krajinu ! Tento " politik " už teraz komentuje slabe kompetencie prezidenta ! Nechcem zažiť Fica s Medvedejovov kompetenciou ! A nakoniec potrebujeme daľšieho prezidenta s komunistickou minulostou ? Nebola by to hanba ? Hoci nezijem na Slovensku chcel som sa ucastnit na poslednzch volbach. V krajine v ktorej zijem nema SR zastupenie a ked mam letiet,tak letim domov a nie na najblizsiu ambasadu do Kuvajtu. SR vsak nedovolila preukazat Slovensku prislustnost Pasom ale len obcianskym preukazom ! Darmo som potom v krcme komentoval vysledok volieb, kamarati ma poslali kosit lebo som nevolil, nemohol som. Tak si teda Roberta uzite ale prosim Vas, nevolte ho za prezidenta !
 
Nájdených 15 záznamov, zobrazujem 1 až 10.[<<<] 1, 2 [>>>]

 
Autor: Pluska.sk/jt 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Premiér Fico na svojom blogu: Chcem kandidovať za prezidenta!
Pluska.sk/jt