Premiér Fico ukázal hodinky: Čím bližšie k voľbám, tým lacnejšie

25. augusta 2015, 10:00
Tip redakcii

Poriadne prekvapil. Premiér Robert Fico sa počas svojej politickej kariéry pravidelne pýšil luxusnými hodinkami, ktorých sumy vyrážali dych. Najnovšie však s doplnkami otočil. Na posledných akciách sa totiž ukázal s lacnejšími, na ktoré premiérova ruka rozhodne nie je zvyknutá.

Za tieto hodinky mohol dať premiér asi 500 eur.

Za tieto hodinky mohol dať premiér asi 500 eur.

Autor: TASR

Svetoznáme značky, zaručená kvalita a luxusný dizajn. To sú prívlastky hodiniek, s ktorými sa ukazoval Robert Fico. Kým v roku 2009 šokoval kúskom IWC za 20 000 €, po voľbách v roku 2013 zas prekvapil hodinkami Cartier za 8 000 €. V zbierke má premiér aj iné drahé kúsky, ktorých cena nepadá pod 5 000 €.

Pri drahých sa pravidelne vynárali otázky, z čoho ich premiér zaplatil, keďže by v niektorých prípadoch musel na ne utratiť svoj polročný plat. Na Úrade vlády v tom však mali jasno a všetky hodinky vraj premiér dostal darom od známych či manželky.

Na posledných akciách však premiér prekvapil. Na ľavej ruke mu žiarili čierne hodinky značky Vostok Europe, ktorých cena nie je ani 500 €. Neprehliadnuteľné boli na Cibuľových slávnostiach v Maduniciach, kde Fico vypúšťal holubice, ale aj na otvorení futbalového štadióna City Aréna v Trnave.

Podľa analytika však nový, lacnejší kúsok nie je žiadnym prekvapením. „Uvedomil si, že je nepatričné, aby mal sociálny demokrat taký luxusný kúsok. To sa jednoducho nehodí. On ich síce má a bude ich nosiť, ale pri takých príležitostiach, kde nebudú médiá,“ povedal Miroslav Kusý.

Podotkol, že za tým môžu byť voľby, ktoré sú za dverami. „Samozrejme. Chce sa tým chrániť pred obvineniami, ktoré by sa mohli objaviť,“ zakončil analytik. Či premiér dostal hodinky darom, alebo si ich tentoraz kúpil sám, ostáva nezodpovedané. Na otázky totiž z úradu v pondelok neodpovedali.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/vip 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Premiér Fico ukázal hodinky: Čím bližšie k voľbám, tým lacnejšie
Plus JEDEN DEŇ/vip