Prezident Kiska si rozhneval fanúšikov. Gesto, ktoré od neho čakali, totiž neprišlo

27. decembra 2016, 14:00
Tip redakcii

Kritika ako hrom. Nedeľný pád ruského lietadla Tu- 154 s 92 ľuďmi na palube vyvolal búrlivé reakcie aj na Slovensku. Hlavným terčom sa v nich stal prezident Andrej Kiska.

Andrej Kiska si za svoje nereagovanie vyslúžil spŕšku kritiky.

Andrej Kiska si za svoje nereagovanie vyslúžil spŕšku kritiky.

Autor: TASR

Takéto reakcie asi nečakal. Nehoda lietadla, na palube ktorého sa nachádzalo aj 64 členov ruského súboru Alexandrovci ostala na sociálnej sieti nášho prezidenta nepovšimnutá. Hlava štátu namiesto sústrastných vyjadrení umiestnila na svoju vlastnú stránku video z vianočnej sánkovačky.

Prezident Andrej Kiska zrejme ani netušil, aké búrlivé reakcie zo strany verejnosti vyvolá jeho mlčanie. „K mŕtvym mužom, čo včera zomreli, bude status? Nevidel som zatiaľ. Či to sú Rusi, to netreba? Keď sa došmýkate, tak sa zamyslite troška,“ opýtal sa ostro nášho prezidenta Miroslav. Nasledovali ho aj ďalší. „Takto zahanbiť prezidentský úrad... zrazu neuteká na FB dať status o ruskej tragédii,“ napísala Kiskovi Bronislova. „Pán prezident, viem, ze ste prejavili sústrasť ruskému prezidentovi, ale tu na facebooku nebola od Vás jediná zmienka k tej udalosti. Pritom zahynulo 92 ľudí, z toho 60 umelcov - spevákov. Toto ma mrzí! Čakala som od Vás ľudskejší prístup, aj keď sa jednalo o ruských občanov. Škoda!,“ odkázala zasa Kiskovi Lina.

Mnohí ľudia boli nešťastní aj z toho, že informácie nemali ani o oficiálnej kondolencii, ktorú Kiska posielal do Ruska. Tie sa totižto dostali na verejnosť až na druhý deň od tragédie.

Oficiálne mal však Kiska urobiť všetko tak, ako sa na štátnika na jeho poste patrí. „Prezident Andrej Kiska poslal v nedeľu 25. decembra sústrastný telegram prezidentovi Ruskej federácie Vladimirovi Putinovi v súvislosti s pádom vojenského lietadla, na ktorého palube bolo 92 ľudí,“ uvádza prezidentská kancelária.

„Vyjadrujem Vám a rodinám zosnulých moju úprimnú sústrasť v súvislosti s tragickým pádom vojenského lietadla, pri ktorom vyhasli životy občanov Vašej krajiny,“ stálo v telegrame.

 
Autor: vek 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Prezident Kiska si rozhneval fanúšikov. Gesto, ktoré od neho čakali, totiž neprišlo
vek