Príde Kotleba do Krásnohorského Podhradia s buldozérmi?

10. mája 2012, 11:30
Tip redakcii

V osade pod požiarom zničeným hradom Krásna Hôrka vládne strach. Rómovia sa boja, že o svoje nelegálne postavené domy prídu. Nový majiteľ pozemkov extrémista Marián Kotleba už avizoval, že pozemok chce vrátiť do pôvodného stavu.

Tieto domy
stoja na pozemku, ktorého
majiteľom sa stal Marián
Kotleba.

Tieto domy stoja na pozemku, ktorého majiteľom sa stal Marián Kotleba.

Autor: Ľubomír Ferko

„Všetky rodiny, ktoré bývajú v 53 domoch na jednej z parciel, podpísali vo februári čestné prehlásenia, že si chcú pozemky odkúpiť alebo prenajať. Mali sme aj schôdzu, na ktorej sme sa stretli s majiteľmi pozemkov, k dohode však nedošlo,“ hovorí vajda Ľudovít Gunár. V domoch býva 123 dospelých a 192 detí. Časť pozemku s rozlohou 840 štvorcových metrov sa nedávno darovacou zmluvou dostala do vlastníctva šéfa extrémistickej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu.


VÝPIS: Podľa neho na pozemku nie je žiadna ťarcha.
Foto: fer

Na pozemok, kde stojí 7 nelegálnych domov, už má aj list vlastníctva. „Bojíme sa, že nám príde domy zbúrať. Kam s deťmi pôjdeme?“ pýta sa Ľudovít Horváth. Obec podľa starostu Petra Bollu nemá na to, aby od majiteľov pozemky vykúpila. Nemá ani pozemky na zámenu.

Miroslav Belička nám včera potvrdil, že list vlastníctva už majú. „Je úplne čistý, bez ťarchy i vecného bremena. Budeme postupovať tak, aby sme vrátili právny stav. V liste vlastníctva je napísané, že ide o trávnatú plochu,“ dodal.

 
Autor: PLUS Jeden deň/fer 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Príde Kotleba do Krásnohorského Podhradia s buldozérmi?
PLUS Jeden deň/fer